Yazılım

Google Chrome OS X'e emoji geliyor

Mac kullanıcıları çok yakında Google Chrome tarayıcısınde emojiler kullanabilecek.

Google Chrome OS X'e emoji geliyor

Emojiler Chrome OS X'te bugüne kadar sadece kare şeklinde görünüyordu. Apple'ın emoji ifadelerini yıllardır desteklemeyen Chrome tarayıcıs görünüşe bakılırsa kısa süre içerisinde bu sorunu çözecek. 

Emoji desteği, Chrome OS X'in son geliştirici yapısına dahil edildi. Bu demek oluyor ki emojiler artık web sitelerde görünebilecek ve ilk kez sorunsuz olarak metin alanlarında kullanılabilecek.

1421094313_screen-shot-2015-01-11-at-9.35.02-pm-730x93.png

Apple, Safari OS X tarayıcısında emojileri önceden dahil ettiği için, Safari kullanıcıları internetteki emojileri sorunsuz görebiliyorlardı. Chrome'daki bu eksiklik 11 Aralık'ta giderildi ve geçtiğimiz günlerde test amaçlı Chrome Canary kanalı üzerinden incelendi. Önümüzdeki haftalarda bu yapılandırmanın testten sonra Chrome kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Bu arada, buradan tarayıcınızın hangi emojileri desteklediğini test edebilirsiniz ya da bu eksikliği gidermek için buradaki Chrome eklentisini indirebilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.