Yazılım

Google I-O: Google yeni müzik servisini duyurdu

Son dönemde birçok söylenti ile gündeme gelen Google Play Music All Access resmiyet kazandı.

Google I-O: Google yeni müzik servisini duyurdu

Google I/O etkinliğinde kullanıcılara sunulan yeniliklerden biri de Google Play Music All Access adlı müzik servisi oldu. Google Play’de yer alan müziklerin yeni mekanı olarak aktarılan servis ücretsiz olarak hizmet sunacak. Uygulama içeriğinde kullanıcıların dinledikleri müziklere göre tercihlerde sunulacak. Söz konusu tercihi sunan All Access adlı arama motoru ise ücrete tabi tutuluyor.

Aylık ücret 10 dolar olarak belirlenirken, etkinliğe katılan geliştiricilere ise bir aylık ücretsiz deneme sürümü hediye edilecek. Aboneliği 30 Haziran'a kadar başlatan kullanıcılar ise aylık 8 dolar ödeyecek.
1368642036_adsiz.png

Google’ın yeni hizmeti 28 ülkede 24 milyon aktif kullanıcıya sahip Spotify’a ciddi manada rakip olacak. Spotify için kullanıcılar aylık 10 dolar ücret ödemekte ve uygulama içerisinde 20 milyon lisanslı şarkı yer bulmakta.

Google Play Music All Access ilk olarak Amerika'da kullanıcıların beğenisine sunulacak. Uygulama daha sonra 13 ülkede hizmete başlayacak. Uygulamanın ülkemizde hizmet vermesi şu an için beklenmiyor. 

Yorumlar
Misafir
Türkiye'de ne yazıkki kullanılamayacak.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.