Yazılım

Google Windows Phone için yaptığı hatayı düzeltti

Google Maps'ın web sürümü ile ilgili sorun Windows Phone'larda düzeltildi.

Google Windows Phone için yaptığı hatayı düzeltti

Geçen hafta Windows Phone kullanıcılarının Google Haritaların Web sürümünün Internet Explorer 10 üzerinde aksaklık yaşadığı haberini sizler için yayınlamıştık. Yeni gelen haberlere göre bu sorunlar giderildi.

Microsoft'un mobil işletim sistemi Windows Phone kullanıcıları, IE10 üzerinden "maps.google.com" adresine erişmek istediği zaman Google'ın mobil ana sayfasına yönlendiriliyordu. Bu duruma tepkinin büyümesiyle Google açıklama yapmak zorunda kaldı.

1357854351_0.jpg

Google bu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Haritalar'ın mobil versiyonunun Safari ve Chrome gibi Web Kit tarayıcılar için optimize edildiğini söyledi. Ayıca şirket, IE10'un bir Web Kit tarayıcı olmadığını açıklamıştı.

Gelen tepkiler etkili olmuş olacak ki su an Windows Phone cihazlarındaki IE10 üzerinden Google Haritaların web sürümüne ulaşılıyor. Windows Phone kullanıcılarının Google Maps uygulamasına gitmek için "maps.google.com" adresini kullanmaları yeterli olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.