Yazılım

Google yakında Android M'in nihai adını açıklayacak (Video)

Android M'in adı ne olacak? Marshmallows, Milkshake, Muffin, Maple Syrup, Marzipan, Macaroon, M&M, Moon Pie?

Google yakında Android M'in nihai adını açıklayacak (Video)

Google ilk olarak Mayıs ayında düzenlediği Google I/O etkinliğinde Android’in son sürümü Android M’i tanıtmıştı. Dev arama motoru muhtemelen Ekim ayında tanıtacağı yeni Nexus modelleri ile birlikte bu sürümü kullanıcılarına sunmaya başlayacak. Son yayınlanan bilgilere göre yeni Nexus modelleri LG ve Huawei tarafından yapılacak.

Gelen bilgilere göre Android M’in sürüm numarası 5.2 olacak ama nihai ismi halen bilinmiyor. Googlers Nat ve Lo tarafından bugün yayınlanan bir video, Android M final adının bu ay ortaya çıkacağını öne sürüyor. Aşağıda görebileceğiniz gibi, videoda önceki Android sürümleri Cupcake ile başlayan ve Lollipop ile biten ve bütün isimleri hatırlatan bir şarkı yer alıyor.

Daha sonrasında ise Marshmallows, Milkshake, Muffin, Maple Syrup, Marzipan, Macaroon, M&M, Moon Pie gibi Android M’in adı olabilecek isimler listeleniyor ve bunlardan hangisinin olacağı soruluyor. Ayrıca videoda gelecek hafta cevabını alacaklarını ve o zamana kadar tahmin etmelerini söylüyor.

Peki sizce yeni Android sürümünün adı ne olur?

Aşağıda yayınlanan videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.