Google'dan Android 14 QPR2 Beta 2 güncellemesi

Google, kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına Android 14 QPR2 Beta 2 güncellemesini dağıtmaya başladı. Bu güncelleme, Android kullanıcıları için daha akıcı ve verimli bir deneyim vadediyor.

Google'dan Android 14 QPR2 Beta 2 güncellemesi

Google'ın Android 14 yolculuğu, en son Dönemsel Platform Yayını (QPR2) için Beta 2'nin dağıtımıyla devam ediyor. Beklenenden erken gelen bu güncelleme, Pixel telefonlarında ve Pixel Fold'da yaşanan bazı sorunları düzelten kararlılık iyileştirmeleri getiriyor.

Android 14 QPR2 Beta 2 güncellemesi şimdi yayında! QPR1'in Aralık ayında yayınlanmasının ardından, QPR2 ve Pixel Özellik Damlası için alışılagelmiş ön izleme programının bu ay başlaması bekleniyordu. Ancak Google, Kasım ayında bir ön izlemeyle başlayarak ve hızla bir yama yayınlayarak herkesi şaşırttı.

Teknik olarak betalar olsa da, QPR'lar nispeten kararlı ve günlük kullanım için uygun olarak kabul ediliyor. Beta 2, 5a'dan 8 Pro'ya kadar tüm Pixel modellerine AP11.231117.006 yapı numarasıyla geliyor. Ayrıca en son Aralık güvenlik yamasını da içeriyor.

Beta 2 birkaç düzeltme ile geliyor! İşte ele alınan konular:

Sistem ayarlarında bildirilen pil kullanım bilgilerinin bazen yanlış olması sorunu düzeltildi. (Sorun #312121998)

Kilidin açık olduğu ekranda, parmak izi simgesinin, her zaman açık ekran modunda diğer bilgiler yüklenmeden önce bazen görüntülenmesi sorunu düzeltildi. (Sorun #311265905)

Bazen biyometrik istemi çökerten ve kullanıcı etkileşime geçmeden önce reddedilmesine neden olan bir sorun düzeltildi.

Cihazın bir Wi-Fi ağına bağlı olduğu halde, İnternet Hızlı Ayarlar kutusunun Wi-Fi bağlantısı olmadığını gösteren bir sorun düzeltildi.

En son QPR 2 Beta 2 güncellemesini indirmek için, Ayarlar > Sistem > Yazılım güncellemelerine gidin ve "Sistem güncellemesi"ne dokunun. Eğer cihazınız için mevcutsa, indirme otomatik olarak başlayacaktır.