İnternet ve Teknoloji devi Google, kurulduğu 1998 yılından bugüne kadar birçok ürünle karşımıza çıktı. Bazıları günümüzde yaygın şekilde kullanılıyorken, bazıları ise başarısız olup, tarihin tozlu sayfalarında yerini aldı. En yakın örneklerden bahsedecek olursak;


Bilindiği üzere Google, 2016 yılında ABD'de gerçekleştirilen i/O konferansında ilk kez duyurduğu mesajlaşma uygulaması Allo'yu yakın zaman önce tarihin tozlu sayfalarına göndermişti.


Şirket geçtiğimiz gün ise, geçen yıl kullanıcıların hesaplarını sildiği Google Plus'ın fişini de çekti.


9 yıl önce kullanıma giren Google Plus'ın yerini alan Google Currents ise dün itibari ile App Store ve Google Play Store'daki yerini aldı.


Peki Google'ın bugüne dek kaç ürünün fişini çektiğini biliyor muydunuz? Google Gözlüğü'den Google Talk'a kadar 14 başarısız Google ürününe gelin birlikte göz atalım.


İşte Google’ın bugüne dek mezarlığa terk ettiği 14 ürünü;

1- Google Glass


Hangouts çağrıları ve e-postalar gibi dijital bilgileri, gerçek dünya üzerinde paylaştı. Ancak yazılım sorunları ile pahalı olması ürünün sonu oldu.


Kullanım Süresi: 2012 -2015

2- Google Buzz


Sosyal ağ ile anlık mesajlaşma karışımı bir uygulamaydı.


Kullanım Süresi: 2010 - 2011

3- Google Web Hızlandırıcı


Sayfa yükleme sürelerini hızlandırarak kullanıcıların daha hızlı göz atmasına yardımcı olmayı amaçlayan bir uygulamaydı.


Kullanım Süresi: 2005 - 2008

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.