Yazılım

Hala Windows XP mi kullanıyorsunuz?

Microsoft Windows XP için ölüm tarihi verdi!

Hala Windows XP mi kullanıyorsunuz?

Microsoft'un ilk işletim sistemi XP ilk olarak 2001'de piyasaya sürülmüştü. Efsanevi işletim sisteminin aradan geçen yaklaşık 12 yıla rağmen halen kullanıcı sayısı oldukça fazla. Ancak Windows XP işletim sistemi artık yolun sonuna geliyor.

Dev yazılım şirketi Microsoft yaptığı açıklamada, bundan tam bir sene sonra yani 8 Nisan 2014'ten itibaren XP sitemini için yazılım desteği vermeyi bırakacağını söyledi.

1365488731_xp-logo.jpg

Microsoft'un, XP'den sonra 2007'de Windows Vista, 2009'da Windows 7 ve 2012'de Windows 8 işletim sistemlerini piyasaya sürmesine rağmen, kullanıcıların büyük bir bölümü XP işletim sistemini kullanmakta ısrar ediyordu.

Geçtiğimiz ay yapılan araştırmalara göre dünya çapında halen yüzde 40 XP işletim sistemi kullanıcı bulunuyor. Başka bir araştırmaya göre ise bilgisayarlarında XP kullanan işletmelerin yarısından fazlası artık Windows 7 ve diğer sistemlere geçmeye başladı.

Yorumlar
s@mi
ilk işletim sistemi komut istemiyle çalışan ms dos.okulda bilgisayar dersinde bi baslardik 10 run 20 flopy 30 work vs vs vs milyonlarca komut.tabi fare yok.renkli ekran hiç yok kadar az.ikonlar yok.hiç bir şey yok.princes of the percies oyunu vardı.onu oynardım.vay be derdim.su bilgisayara bak.hdd 20 mb.20 kütüphane dolusu kitap alırdı.txt dosyaları az yer kapladığı için.basic dili vardı.ne günlerdi.75 doğumlu insanlar bilir yada hatırlar bunu.daha üstü hatırlamaz.
Cevapla
Linux tabanlı işletim sistemleri için bulunmaz bir fırsat olabilir
Cevapla
@Misafir
Yazarimizin ilk gördüğü windows sürümü herhalde :)
Cevapla
Gakko
Valla ben Windows Home Basic kullanim.
Cevapla
Misafir
2 yada 3 sene daha degistirmem xp mi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.