Hangi sesli asistan daha akıllı?

Günlük hayatta birçok alanda karşımıza çıkmaya başlayan Siri, Alexa ve Google Asistan'a 10 soru sorduk. İşte en akıllı olan.

Hangi sesli asistan daha akıllı? - Page 1
Çoğumuz günlük sorularımızı cevaplamak için dijital asistanlara güveniriz . Peki en akıllısı hangisi?
Hangi sesli asistan daha akıllı? - Page 2
Soru 1: John Lennon bugün yaşasaydı kaç yaşında olurdu?Siri : İnternette "John Lennon bugün kaç yaşında olurdu?"Alexa: 9 Mart 2018 itibariyle John Lennon 77 yaşındaydı.Google Asistan: İşte en.Wikipedia.org'un özeti . John Ono Lennon, yasal olarak John Winston Ono Lennon, John Winston Lennon, 9 Ekim 1940, 8 Aralık 1940 doğumlu, The Beatles'ın kurucu ortağı olan İngiliz bir şarkıcı, söz yazarı ve barış eylemcisiydi. Daha fazla bilgi edinmek için Google Ana sayfa uygulamanızda bağlantıya bakın.Kazanan: Google Asistan en kapsamlı yanıtı vermiş olsa da, soruma cevap vermedi, bu yüzden Alexa bu turu kazandı.
Hangi sesli asistan daha akıllı? - Page 3
Soru 2: Kuveyt'in GSYİH'si nedir?Siri : 2014 itibariyle Kuveyt'in GSYİH'sı 163.612.438.510 $ 'dır.Alexa: Kuveyt’in gayri safi yurtiçi hasılası 165.800.000 $ oldu.Google Asistan: Kuveyt kişi başına düşen GSYİH, 2015 yılında 28.980 dolardı.Kazanan: Bu tur Siri ve Alexa oldu, ancak bu konuda Siri'ye daha fazla eğilimliydim, çünkü seçtiğim numarayla ilişkilendirilen yılı gösterdi.
Hangi sesli asistan daha akıllı? - Page 4
Soru 3: İlk iPhone ne zaman piyasaya çıktı?Siri: Apple.com bu soruyu ve daha fazlasını cevaplayabilmelidir.Alexa: iPhone'un lansmanı 29 Haziran 2007 Cuma idi.Google Asistan: iPhone, 2007'de tanıtıldı. Daha fazlasını duymak ister misiniz?Kazanan: Siri'nin bunu kolayca kazanacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, en spesifik (ve doğru) cevabı Alexa verdi.