Yazılım

Herkesin bilgisayarında olması gereken 10 uygulama

Mac ve Windows bilgisayarlarda olması gereken en iyi uygulamalar.

Herkesin bilgisayarında olması gereken 10 uygulama

Mobil uygulamalar masaüstü kullanıcılarına göre çok daha popüler ancak,  çoğu insan işyerinde veya evde internette gezinirken yalnızca dizüstü veya masaüstü bilgisayarlara güveniyor.

Apple'ın Mac bilgisayarına ya da bir Windows PC'ye sahip olabilirsiniz ama bilgisayarınızdan daha fazla yararlanmak için bulunan değerli masaüstü uygulamaları mevcut.

Bu uygulamalardan beş tanesini sizin için listeledik. Bu listeyi aşağıda ve sonraki sayfalarda inceleyebilirsiniz.

Mac için

Skitch, resimlere hızlı ve kolay bir şekilde açıklama eklemenizi sağlar

Skitch, resimlere çizmenizi ve açıklama yapmanızı sağlayan bir Mac uygulamasıdır. Bir resmi ekrana ekleyin veya bilgisayarınızdan bir fotoğraf yükleyin, oklar, metinler veya simgeler ekleyin, ardından kaydedin ve paylaşın.

1485683192_skitch-lets-you-quickly-and-easily-annotate-images.jpg

Skitch, Mac App Store’da ücretsizdir.

Giphy Capture, herhangi bir videoyu bir GIF'e dönüştürmenize yardımcı olur

Geçmişte, GIF oluşturmak çok kademeli bir işlemdi veya en azından çok şüpheli görünümlü uygulamaları kullanmayı gerektiriyordu. Giphy Capture bu işlemi daha hızlı hale getirmekle kalmıyor, aynı zamanda herkesin anlayabileceği sezgisel bir arayüze de sahip. Sadece birkaç tıklama ile GIF'leri yakalayabilir, düzenleyebilir ve yükleyebilirsiniz.

 1485683250_giphy-capture-helps-you-turn-any-video-into-a-gif.jpg

Giphy Capture Mac App Store’da ücretsizdir.

Flume, Instagram'ın tüm özelliklerini masaüstünüze getirir

Instagram'ı iş için kullananlara veya Instagram'ın meşhur olanların masaüstünden telefona geçmek zorunda kalmaları sinir bozucu ve zaman alıcı olabilir. Mac'inizde "güzel Instagram deneyimi" oluşturmayı amaçlayan bir uygulama olan Flume'yi kullanabilirsiniz. Uygulama masaüstünüzdeki fotoğrafları kolaylıkla ve tam çözünürlükte dolaşmanızı sağlar. Pro sürümü, fotoğrafları ve videoları doğrudan masaüstünüzden yüklemenizi sağlar.

 1485683299_flume-brings-all-the-features-of-instagram-to-your-desktop.jpg

 

Franz, tüm mesajlaşma platformlarınızı tek bir yerde birleştiriyor

Birden çok mesajlaşma uygulamasıyla iletişim kurmak kafa karıştırıcı olabilir, ancak bazen gerekli olabilir. Neyse ki Franz, karmaşayı ortadan kaldırıyor ve basit, modern bir gösterge tablosunda Slack, WeChat, Facebook Messenger ve benzeri hizmetleri birleştirerek uygulamalar arasında geçiş yapmayı kolaylaştırıyor.

 1485683353_franz-combines-all-of-your-messaging-platforms-in-one-place.jpg

Franz, Mac ve Windows için ücretsiz.

Spark, e-posta göndermek için daha iyi bir yoldur

Spark, yalnızca iPhone ve iPad için kullanılabilir durumdaydı. Bu yüzden geçen Kasım ayında Mac sürümünün piyasaya sürülmesi heyecan vericiydi.

Spark, iletilerinizi basitleştiren ve yönlendiren akıllı bir e-posta uygulamasıdır. E-postalarınızı gruplar halinde birleştiren ve muhtemelen görmek isteyeceklerinizi size bildiren akıllı bir e-posta uygulamasıdır. Uygulama modern, aerodinamik ve Slack'i anımsattığı için bu sayede kullanıcılar evde kendilerini rahat hissedecekler.

 1485683402_spark-is-a-better-way-to-do-email.jpg

Spark, Mac App Store’da  ücretsiz indirilebilir.

Windows için

Polarr, amatör seviyede ama profesyonel düzeyde bir fotoğraf editörüdür.

Polarr, orada bulunan en iyi yazılımlardan bazılarına rakip olan güçlü bir fotoğraf düzenleme aracıdır. Tonlama, eğri ayarı, efektler ve daha fazlası. Adobe Lightroom ile aynı işleve sahip olan bu uygulama, neredeyse tüm temel fotoğraf düzenleme ihtiyaçlarınızı çözecektir.

1485683467_polarr-is-a-pro-level-photo-editor-at-an-amateur-level-price.jpg

Polarr Microsoft mağazasında ücretsiz indirilebilir.

Drawboard PDF, belgelere açıklama yapmak için daha kolay bir yol sağlar

Drawboard PDF ile Adobe Acrobat Reader'ı iyi bir şekilde kaldırabilirsiniz. Akıcı uygulama, dokümanlara çizimler veya notlarla açıklamalar yapmanıza ve bunları ekibinizle paylaşmanıza olanak tanır ve boşa kağıt ve karışıklığı ortadan kaldırır.

 1485683530_drawboard-pdf-provides-an-easier-way-to-annotate-documents.jpg

Drawboard PDF Microsoft mağazasında 9,99 $ ile mevcuttur.

Vectr, güzel tasarımlar oluşturmayı kolaylaştırır

Microsoft Word'de bir özgeçmiş veya broşür oluşturmak için hiç uğraşmadıysanız, sonuçta oluşturmanın ne kadar zor ve ne kadar çekici olmadığını bilirsiniz. Vectr ile güzel tasarımlar, logolar veya maketler oluşturabilir ve bunları ortak çalışanlarla paylaşabilirsiniz. Ayrıca, uygulama yeni başlayanlar ve gelişmiş tasarımcılar için tasarlanmıştır, bu nedenle kullanımı kolaydır.

 1485683602_vectr-makes-it-simple-to-create-beautiful-designs.jpg

Flipboard kendi kişiselleştirilmiş dergileriniz

Flipboard iPad kökenli olabilir ancak, aslında en iyi Windows uygulamaları arasında yer alıyor. Güzel, ücretsiz uygulama ile okumayı sevdiğiniz şeyleri kişiselleştirebilir, en son haberlere yetişemezseniz makaleleri daha sonraya saklayabilirsiniz.

 1485683665_flipboard-is-your-own-personalized-magazine.jpg

Flipboard Microsoft mağazasında ücretsizdir.

Todoist, sanal yapılacaklar listesi

Yapışkan notlar üzerine hala yapılacaklar listelerinizi yazıyorsanız, Todoist sizin için iyi bir uygulama olabilir. Yapılacak işler listesi, gündemi organize etmenize, diğer cihazlarla senkronize etmenize ve görevleri başkaları ile paylaşmanıza olanak tanır. Uygulamanın ücretsiz bir sürümü ve ultra organize edilmiş iki fiyatlandırma tabanı var.

 1485683748_todoist-is-a-virtual-to-do-list.jpg

Todoist Windows ve Mac için kullanılabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.