Yazılım

HTC mobil işletim sistemi çıkarıyor!

HTC, Çin pazarına kendi mobil işletim sistemiyle damga vuracak.

HTC mobil işletim sistemi çıkarıyor!

Wall Street Journal’ın yayınladığı habere göre HTC firması sadece Çin pazarı için tasarlanmış yeni bir mobil işletim sistemi geliştirmek için çalışıyor.

HTC’nin yeni mobil işletim sistemi mobil cihazlar için Çin’de çok popüler bazı hizmetler ile entegre olarak gelecek. Yeni işletim sistemi ile çalışan telefonlar bu yıl sonuna kadar pazara sunulacak ve hatta şimdiden bu işletim sistemine sahip prototip akıllı telefonlar Çinli yetkililerin onayından geçmeyi bekliyor.

1377696679_148793904-645x250.jpg

Yeni işletim sisteminin geliştirilmesi için HTC başkanı Cher Wang, doğrudan proje liderliği yapıyor ve takip ediyor. Çin hükümeti HTC İle işbirliği yaparak diğer işletim sistemlerine bağımlı olmayan, yerel bir işletim sitemini pazara sürmek istiyor.

Bakalım HTC mobil işletim sistemi konusunda başarılı olacak mı ve Çinli mobil kullanıcılar bu işletim sistemine rağbet gösterecek mi?

Yorumlar
Misafir
umarım
Cevapla
Misafir
Evet üzücü ama belki test için çine özel üretiyordur. İstediği kullanıcı sayısına ulaşırsa dünya geneline yayabilir. Birde Htc yazılım konusunda iyi işletim sisteminin güzel olacagindan şüphem yok
Cevapla
Misafir
Arkadaşlar bu haberde olsun fanatiklik yapmayalım. Kullanan bilir yada kullanmayan da videolardan izlemiştir. Htc gerçekten yazılım konusunda iyi. Sense en büyük örnek. Bu arayüz diğer hiç bir telefona benzemiyor. Diğer arayüzlere göre çok kaliteli. Dediğim gibi fanatiklik yapmadan dürüst cevap verelim. Sense nin üzerine başka arayüz varmı. Demem o ki işletim sistemide kaliteli olacak bekleyelim görelim derim :)
Cevapla
Hali hazırda olan işletim sistemlerini biliyor Htc. Ne benimsendi ne benimsenmedi analiz etmiştir elbet. Buna göre bir sistem üretir. Birde bağımsız bir sistem deniyor haberde. Şu anki işletim sistemleri ile entegre olmayacak sanırım. Tamamen farklı bir sistem olacak gibi. Gerçi çin için üretilecek. Bekleyelim görelim.
Cevapla
Misafir
HTC yazilimlari iyi bi firmadır yaparsa çok güvenli ve hoş bi şey yapar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.