Yazılım

IBM İngiliz yazılım şirketi Daeja’yı satın aldı

Daeja, bankacılık, sigortacılık ve sağlık hizmetleri gibi veri yoğun sektörlerde kritik iş bilgilerine daha hızlı erişim seçeneği sunan yazılımlar sağlıyor.

IBM İngiliz yazılım şirketi Daeja’yı satın aldı

IBM, iş ve BT uzmanlarının büyük dosyaları ve resimleri görüntülemesini kolaylaştıran, önde gelen yazılım sağlayıcısı Daeja Image Systems Ltd. şirketini satın aldığını duyurdu. Genel merkezi İngiltere’de bulunan özel yazılım şirketi Daeja, tüm sektörlerde özellikle de bankacılık, sigortacılık ve sağlık hizmetleri gibi veri yoğun sektörlerde çalışanlar için kritik iş bilgilerine daha hızlı erişim seçeneği sunan yazılımlar sağıyor.

Daeja, kullanıcılara, aygıtlarında yerel uygulama yüklü olmasa dahi, yüzlerce belge ve resim dosya biçimini açma ve görüntüleme imkanı tanıyarak zaman tasarrufu ve kurum genelinde sosyal işbirliği ve belge paylaşımı fırsatları sunuyor. 

 1388483189_daejargblogomaster-cs5ibm-500x254.png

Daeja yazılımının interaktif özellikleri, hassas verilerin korunması ya da anonimleştirilmesi için IBM'in belgeleri ve resimleri maskeleme ve açıklama ekleme yeteneklerini geliştiriyor. Örneğin, bir finansal analist üst düzey yönetime incelemeleri için elektronik bir tablo gönderebilir. Daeja yazılımı, belgeyi kimlerin görebileceğini ve değiştirebileceğini denetleme olanağı sağlarken bu süreci güvenlik ve gizlilikle sunar.    

Çok büyük boyutlardaki dosyaları görüntülemeyi kolaylaştıran Daeja teknolojisi ile bir sigorta acentesi, talep inceleme sürecini hızlandırmak için araba kazasının fotoğraflarını ve resimlerini inceleyebilir. Benzer biçimde, bir doktor da zamanında tanı ve tedavi için bir hastanın ayrıntılı grafiklerini ya da x-ray görüntülerini inceleyebilir.  

Uzun zamandır IBM çözüm ortağı olan  Daeja’nın, çözümleri on yılı aşkın süredir IBM çözümleriyle bütünleşmiş bir konumda bulunuyor. Yeni duyuruyla iki şirket güçlerini tam anlamda birleştirerek müşterilere verilerle ilgili zorlukları yönetme IBM’e ise IBM’in büyük veri, mobil ve içerik yönetimi girişimlerini doğrudan olarak geliştirme fırsatı yaratıyor. 

Daeja teknolojisi bugüne çeşitli sektörlerde 4.000’in üzerinde müşteri tarafından kadar verilere erişim, yönetim ve görüntüleme süreçlerine yardımcı olmak için kullanılıyor.

IBM, Daeja teknolojisini Yazılım Grubu ve Kurumsal İçerik Yönetimiyle bütünleştirmeyi hedefliyor. IBM Kurumsal İçerik Yönetimi (ECM) hakkında daha fazla bilgi için www.ibm.com/software/ecm adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.