Yazılım

IBM, yönetilen güvenlik hizmetlerinde dünya lideri

IDC Raporuna göre, Gelişmiş Tehdit Zekâsı, Büyük Veri Analizi ve Bulut Güvenliğindeki Teknik Uzmanlığıyla IBM dünya lideri. Değerlendirmesinde IDC, IBM’i gerçek anlamda bütünsel ve küresel çapta vizyon ile yönetilen güvenlik hizmetleri sunan nadir kurumla

IBM, yönetilen güvenlik hizmetlerinde dünya lideri

“IDC MarketScape: Dünya Genelinde Yönetilen Güvenlik Hizmetleri 2014” değerlendirmesinde IBM, hizmet sağlayıcı kurumlar arasında birinci sırada yer alıyor.  Değerlendirme kapsamında dünya genelinde yönetilen güvenlik hizmetleri sunan 11 şirketi inceleyen raporda IDC analistleri, IBM’in “tehditlere ilişkin gelişmiş zekâsı, tehdit zekâsının büyük veri analizi, bulut güvenliği, ek hizmetler ve müşteri portalı alanlarındaki başarıları” ile liderler kategorisine yerleştiriyor. Hem sayısal olarak hem de seviye olarak internet ortamındaki saldırılar artış gösterirken, bu gibi hizmetler, işletmelerin  —buluttakiler de dahil olmak üzere— en değerli varlıklarını korumaya yönelmesiyle birlikte kritik önem kazanıyor.

IBM’in bu alandaki liderliğini değerlendiren IBM Küresel Bütünleşik Teknoloji Hizmetleri Ülke Müdürü Levent Esensoy şunları söylüyor: “Daha önce benzeri görülmemiş kadar çok fazla tehditle karşı karşıya olmaları, güvenlik konusunu günümüzde şirketlerin yönetim kurulu gündeminin ilk sırasına taşıyor. IDC MarketScape tarafından yapılan bu olumlu değerlendirme ise IBM’in güvenlik hizmetlerinin gücünü ve dünya genelinde müşterilere destek olma, kurumları etkilemesi muhtemel tehditleri analiz etme, tanımlama ve önleme yeteneğini gözler önüne seriyor.”

IDC raporu IBM’i aynı zamanda “gerçek anlamda bütünsel ve küresel çapta vizyon ile yönetilen güvenlik hizmetleri sağlayan nadir kurumlardan” biri olarak adlandırıyor. IBM portföyünün bir parçası da “müşterilere ait güvenlik bilgileri ve vaka yönetimi çözümlerinden elde edilen sonuçları geliştirme ve kendi güvenlik operasyonu merkezini kurmak isteyen müşterilere destek sağlamaya yardımcı olan” IBM Güvenlik Operasyonları Merkezi. IBM’in halihazırda dünya çapında 130’u aşkın ülkede müşteriler için haftanın yedi günü 24 saat olmak üzere günde 15 milyar güvenlik olayını yönettiği ve izlediği 10’dan fazla merkezi bulunuyor.

IBM güvenlikle ilgili 3,000’in üzerinde patente ve bünyesinde 1,200’ü aşkın güvenlik yazılımı geliştiricisi, 2,000 güvenlik danışmanı ve 6,000 güvenlik araştırmacısı, geliştiricisi ve konusunda uzman çalışana sahip.

IDC MarketScape: Dünya Genelinde Yönetilen Güvenlik Hizmetleri 2014 Değerlendirmesinin tamamı için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.