Yazılım

IDC’ye göre IBM, İş Danışmanlığı alanında dünya lideri!

IDC’nin “2013 Global İş Danışmanlığı Değerlendirmesi” raporuna göre IBM, yetenekleri ve hizmetleriyle dünya lideri.

IDC’ye göre IBM, İş Danışmanlığı alanında dünya lideri!

Önde gelen araştırma kuruluşu IDC’nin “Global İş Danışmanlığı Hizmeti Sağlayıcıları Değerlendirmesi 2013” raporuna göre IBM, stratejileri ve yetenekleri ile bu alanda piyasada lider konumda yer alıyor.

Rapor, hem kısa hem de uzun dönemde iş danışmanlığı hizmetleri aracılığıyla şirketlerin başarılı olmasına en iyi destek olan şirketleri geniş çerçevede ve çeşitli parametreler çerçevesinde değerlendiriyor. “Gelecekte pazar payını artırma potansiyeli” ve “stratejilerin önümüzdeki 3-5 yıl içerisinde kurumların ihtiyaçlarıyla ne kadar örtüştüğü” kategorilerinde IDC’nin analizine ve müşterilerin algısına göre IBM en başarılı şirket olarak seçildi. 400.000’in üzerinde çalışanıyla 170 ülkede kurumlara hizmet veren IBM, teknoloji çözümleri ile bugün dünyanın en büyük danışmanlık şirketlerden biridir.
1369294457_ibmtansuyegen.jpg

“Dünyanın en değerli markalarından biri olarak gösterilen IBM’i en farklı kılan unsurlardan bir tanesi BT uzmanlığıdır” ifadesine yer veren IDC araştırması şöyle devam ediyor: "Yetenekli IBM danışmanları, proje esnasında müşterilerin karşılaştıkları tüm sorunları çözme anlamında üstün beceri ve deneyime sahipler.” IBM'in "bilgili danışmanlarının faaliyet alanı" "mükemmel zaman yönetimi" ile "güvenilir çözümler sunuyor." Müşterileri IBM’e ihtiyaç duydukları hizmetler konusunda sahip olduğu bilgi birikimi ile çok yüksek puan veriyorlar."

“IDC raporundaki süregelen liderliğimiz IBM’in küresel değişimle ve iş dünyasının ihtiyaçlarıyla paralel olarak ilerlediğinin bir kanıtıdır. Ve daha etkili bağlantı, dijitalleşme, değişen müşteri profili gibi trendlerle paralel olarak özellikle kurumların pazarlama işlevlerinin teknolojiyle güçlendirilmesi konusunu sahiplenerek gerek yeni çözümlerimizle gerekse de girişimlerimizde önemli adımlar atıyoruz. IBM Global Danışmanlık Hizmetleri Birimi, üst düzey araştırmalarıyla dünyadaki değişimi ve iş hayatına ilişkin öngörüleri ortaya çıkararak bu kesimdeki yöneticilere destek olmaya devam ediyor” diye konuşan IBM İş Hizmetleri Ülke Müdürü Tansu Yeğen ekliyor: “Ülkemizde de 18 değişik sektörde kurumlara stratejik alanlarda danışmanlık hizmetleri verirken, dünyadaki tüm bilgi ve becerimizi de bu süreçlere yansıtıyoruz. Her biri konularında derin uzmanlığa sahibi bir ekiple beraber çalışarak iş dünyasına pozitif sonuçları uygulamalı olarak göstermeyi başarıyoruz.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.