Yazılım

Instagram ve Twitter resmen ayrıldı!

Instagram'ın Twitter içeriğini tamamen kapatmasıyla, mikroblog sitesindeki tüm Instagram fotoğrafları yok oldu.

Instagram ve Twitter resmen ayrıldı!

Twitter ile ortaklığını sonlandırmasının ardından Facebook, Nisan ayında satın aldığı Instagram hizmetinden Twitter'a ait tüm içerikleri bünyesinden sildi.

Twitter-Instagram ayrılığı, teknoloji dünyasına geçtiğimiz bomba etkisi yaptı ve milyonlarca kullanıcıyı hayal kırıklığına uğrattı. Bu iş resmileşti ve Instagram'ın Twitter içeriğini tamamen kapatmasıyla, mikroblog sitesindeki tüm Instagram fotoğrafları yok oldu.

1355142277_120712-instagram-twitter-ile-ortakln-sonlandryor-1.jpg

Facebook'un Twitter içeriğini sayfasından Instagram gibi kaldırması ile Facebook kullanıcıları sayfalarında paylaştıkları Twitter mesajlarında Instagram ile düzenledikleri fotoğraflarını koyamayacak.


Twitter, bu değişikliğe yönelik şu açıklamayı yaptı:


"Instagram, Twitter ile fotoğraf paylaşımı özelliğini kaldırdı. Sonuç olarak, fotoğraflar artık tweet'lerde ve foto galerilerde belirmiyor. Hala Instagram fotoğraflarına tweet ile bağlantı koyabiliyor olmanıza rağmen, fotoğraflar Twitter'da görülmüyor."


Facebook da bu konu hakkında açıklama yaptı ve "fotoğraf paylaşımı konusunda alınan yeni kararlardan kaynaklandığını" dile getirdi. Geçtiğimiz hafta açıklama yapan Instagram CEO'su Kevin Systrom ise Twitter ortaklığının bitmesinin en büyük neden olarak, "fotoğraflarının Twitter'da değil internet sayfalarında görülmesini istemeleri" demişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.