Instagram'dan yepyeni bir özellik daha!

Instagram canlı video akışı özelliği için çalışmalar yapıyor. Eğr bu özellik gerçek olursa artık Instagram üzerinden de canlı yayın yapabileceksiniz.

Instagram'dan yepyeni bir özellik daha!

Rusya’dan gelen bir rapora göre Instagram, kullanıcılarına uygulama üzerinde canlı yayın yapmasını ve canlı video görüntülemesini sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor.

Instagram canlı video akışı özelliği hazırlıyor

Instagram, benzer özelliği sunan Periscope, Facebook ve Snapchat gibi diğer uygulamalara katılacak. Rus haber ajansı T Journal, Instagram uygulamasının Android beta sürümünde, Instagram Stories içerisinde canlı streaming video özelliklerini keşfetti.

1477221001_a-live-banner-appears-on-the-very-first-instagram-stories-link.jpg

Instagram Stories bölümünün üst kısmındaki "Canlı" seçeneğine dokunulduğunda, "Canlı Yayın" olarak adlandırılan bir sayfaya gidiyor.

1477221477_the-camera-screen-suggests-that-the-feature-will-be-called-go-insta.jpg

Instagram’ın sahibi olan Facebook, kendisinin de sunduğu canlı yayın özelliğini Instagram abonelerine de sunacak. Şimdiye kadar video ve fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram üzerinde canlı yayın video akışının ne zaman kullanıcılara sunulacağına dair bir bilgi gelmedi. Ancak şirketin uygulamanın Android Beta sürümünün sadece Rus versiyonunda bu özelliği denediği görülüyor.