Yazılım

Intel Security, Hedefli Saldırılar İçin Yeni Stratejileri Duyurdu

Intel Security, işletmelerin dünya çapındaki veri ihlallerine ve hedefli saldırılara karşı daha agresif ve etkin savunma yapabilmelerine imkan vermek amacıyla yeni kurumsal stratejisini açıkladı


Intel Security bugün, işletmelerin dünya çapındaki veri ihlallerine ve hedefli saldırılara karşı daha agresif ve etkin savunma yapabilmelerine imkan vermek amacıyla yeni kurumsal stratejisini açıklıyor. Tehdit savunma döngüsünün kilit aşamalarını birleştiren, daha entegre ve daha açık bir güvenlik sistemiyle birlikte yeni strateji, ileri görünürlük ve pratik operasyonel kontrol için en etkili alanlar olan uç nokta ve bulut üzerine odaklanıyor. Bu kontrol noktaları, dünya klasmanındaki tehdit algılama ve analitik çalışmaları tarafından sağlanıyor. Strateji ayrıca, merkezileştirilmiş yönetim ve Intel ve üçüncü taraf ürünleriyle bağlantılı mimarisiyle güçlendirilmiş ve basitleştirilmiş kullanıcı deneyiminin altını çiziyor. Bu açık ve entegre sistem kanalıyla Intel Security, işletmeleri, daha fazla tehdidi, daha hızlı ve daha az kaynakla çözebilmesi için güçlendirmeyi amaçlıyor.

Intel Security, bilinen tehditlere karşı kurumları koruma yönündeki çekirdek gücüne odaklanmaya devam etmekle birlikte, yeni tehditleri daha hızlı algılamaya yardımcı olacak ve bunları hızla düzeltecek iş akışlarına imkan verecek araçların geliştirilmesine yönelik yatırımlarını genişletiyor. Koruma, algılama ve düzeltmenin gerçek zamanlı merkezileştirilmiş yönetimle, tehdit savunma döngüsü olarak bilinen uyarlanabilir geri besleme döngüsünde birleştirilmesi sayesinde güvenlik, zamanla gelişen ve tekrarlayan döngü içinde evrimleşiyor ve öğreniyor. Bu model, karşılık verme ile ilgili gelişmelere daha çabuk uyum sağlanmasında olduğu kadar, tehditlerin engellenmesinde, açıkların tespit edilmesinde ve iyileştirmelerin yapılmasında kurumların daha etkili olmasına yardımcı oluyor.

Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Intel Security Grubu Genel Müdürü Chris Young, saldırıların artan hacimleri ve karmaşıklığın, kurumlar için bir kısır döngü oluşturduğunu ve hız ve etkinliğin hayati önem kazanmasına yol açtığını söylüyor. Young, hızla genişleyen saldırı alanı yanı sıra yetenek ve uzmanlık eksikliği karşısında, savunma ekiplerinin, daha hızlı, daha etkili ve daha az kaynak kullanarak, devam eden saldırı döngüsünü kırmak amacıyla onları güçlendirecek olay görünürlüğü, basitleştirilmiş yönetim ve yetenek alanlarında kazanmaları gerektiğini belirtiyor.

Intel Security ayrıca, yeni stratejiyi desteklemek amacıyla, her biri gelecek teknolojilere ve ürünlere temel oluşturacak yeni çözümleri açıklıyor. McAfee Endpoint Security 10.X, cihazlara daha hızlı tarama ve uygulamayla koruma sağlayan, akımlaştırılmış yeni bir çevik uç nokta hizmetleri platformu sunuyor. Yeni bir uç nokta tehdit algılama ve karşılık verme çözümü olan McAfee Active Response, tehdit olaylarını izlemek ve bunlara karşılık vermeye dönük güçlü ve otomatik araçlarla bir dizi uç nokta faaliyetlerine yönelik talep üzerine ve sürekli görünürlük sağlıyor. Çözümler, tehdit savunma döngüsüne, yüksek hızlı, yüksek keskinlikle, kapalı döngü yaklaşım oluşturmak amacıyla Intel Security’nin geniş kabul görmüş merkezileştirilmiş yönetim platformunda hem kullanılabiliyor hem de yönetilebiliyor. Intel Security ayrıca, tehdit istihbaratı paylaşımı yoluyla tehditlerin algılanmasını artırmak üzere tasarlanmış Trusted Automated eXchange of Indicator Information (TAXII) standartları ve Structured Threat Integration Expression (STIX) yapısını destekliyor.

McAfee® Endpoint Security

Intel Security’nin dinamik uç nokta stratejisinin temeli olarak işleyen McAfee Endpoint Security 10.X, müşterilerin, tehdit savunma döngüsüyle, daha az karmaşık biçimde ve daha iyi performansla mücadele etmesine imkan veriyor. McAfee Endpoint Security 10.X, gelişen tehditlere karşı daha etkin koruma sağlamak amacıyla tehdit savunmaları arasında gerçek zamanlı iletişim kurabilmesi için tasarlanmış yeni bir platform sunuyor. Güvenlik olaylarının paylaşılması ve geliştirilmesiyle, şüpheli işlemlerin gözlendiği ancak potansiyel olarak tehlikeli uygulamalara, indirmelere, web sitelerine ve dosyalara karşı ve sistem tümüyle çökmeden önce harekete geçebilir. Genişletilebilir mimari yapısı, bugünün gelişmiş tehditlerine karşı korumayı, algılamayı ve düzeltmeyi geliştirmeye yönelik çoklu çözümler üretecek BT ekipleri için bir çerçeve sunuyor.

McAfee Endpoint Security 10.X yapısındaki temel özellikler içinde aşağıdakiler yer alıyor:

  • Akıllı Uç Nokta Koruması: Gelişmiş tehditlerle savaşmak için birbirileriyle iletişim kuran ve birbirlerinden öğrenen savunmalardan işlemeye uygun tehdit analizleri alınıyor ve bilgiye gerçek zamanlı ulaşılıyor.

  • Güçlü ve Etkili Performans: Üçüncü taraf testleriyle etkinliği kanıtlanan daha hızlı tarama, tehdit güncellemesi, maksimum CPU ve koruma performansı sağlanıyor.

  • İşbirliğine Açık Koruma Çerçevesi: Üçüncü taraflar dahil olmak üzere diğer çözümlerle bağlantı sağlanıyor, tekrarlanan teknolojilerin karmaşıklığı gideriliyor ve basitleştiriliyor ve Intel Security’nin uç nokta güvenlik çerçevesi kullanılarak daha fazla savunmanın birbiriyle iletişim kurmasına imkan veriliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.