Yazılım

iOS 8 ile gelen süper özellik (Video)

iPhone'larınız ile sohbet ederken GIF animasyon gönderebilirsiniz.

iOS 8 ile gelen süper özellik (Video)

Applez.’ın 17 Eylül tarihinde tüm iPhone modelleri için yayınlayacağı iOS 8, kullanıcıların uzun yıllardır beklediği bir özellik ile geliyor. Yeni iOS sürümü ile kullanıcılar artık üçüncü taraf klavye uygulamalarını cihazlarında kullanabilecekler. Mesela Android cihazlar için en popüler üçüncü taraf klavye uygulamalarından biri olan SwiftKey’i, Apple iPhone, Apple iPad ve Apple iPod touch kullanıcıları indirip kurabilecekler.

1410634284_popkey-gif-keyboard-iphone.png

Tabii ki de sadece SwiftKey değil, farklı özelliklere sahip bazı klavye uygulamalarına da iOS 8 işletim sisteminde kullanabileceksiniz. Bunlara birörnek verecek olursak, PopKey klavye uygulaması oldukça farklı ve etkileyici özellikleriyle ilgi çekiyor. Bu klavye uygulaması ile metin görüşmelerde cevap verirken kelimeler yerine GIF animasyonlu sohbet edeceksiniz. Mesela güldüğünüzü belirtmek için yüksek sesle gülen bir GIF animasyon kullanmanız bu uygulama ile mümkün .

Uygulamanın Android veya Windows Phone için yayınlanıp yayınlanmayacağı henüz bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.