iOS için ChatGPT, Siri ve Kestirmeler için destek alıyor

OpenAI, iOS uygulaması için Kısayol entegrasyonu da dahil olmak üzere birkaç yeni güncelleme duyurdu.

iOS için ChatGPT, Siri ve Kestirmeler için destek alıyor

Artık Kısayollar'da bir ChatGPT istemi oluşturabilir ve bunu AI aracı ile farklı uygulamalar arasında bir bağlantı olarak kaydedebilirsiniz. Örneğin, ChatGPT'den bir sorunu yanıtlamasını veya bir şeyi aramasını isteyin ve ardından yanıtı arkadaşınıza iletin veya not olarak kaydedin. Artık Siri'den ChatGPT'yi açmasını veya bu Kısayolları oluşturmasını da isteyebilirsiniz. iOS için ChatGPT, ses girişi için OpenAI'nin Whisper konuşma tanıma özelliğini kullanıyor ve Siri erişilebilirliğini daha da artırıyor.

Yeni bir sürükle ve bırak özelliği, ChatGPT'yi iOS cihazları arasında daha da entegre ederek, mesajları arayüzünden ve diğer uygulamalara çekmenizi de sağlayacak. Bu biraz Kısayolların manuel sürümüne benziyor, yani hangi yöntemi kullanacağınız size kalmış.

iOS için ChatGPT, Siri ve Kestirmeler için destek alıyor

ChatGPT ayrıca ileriye dönük olarak, iPad’lerde daha iyi desteklenecektir. Önceden, iPad kullanıcıları uygulamayı kullanırken tam ekran deneyimi alamıyordu: OpenAI, uygulamayı yalnızca iPhone boyutlu ekranlar için biçimlendirmişti. Şimdi sahip olduğunuz tüm ekran alanını kaplayacak ve ideal olarak daha az riskli bir deneyim sağlayacak.

Güncellemeler, ChatGPT'nin Apple platformlarındaki son genişlemesini takip ediyor; OpenAI ilk olarak mayıs ortasında ABD'li kullanıcılar için bir iOS uygulaması başlattı ve bu, yakında 11 ülkeye daha taşacak. Bu güncellemelerden önce, uygulama zaten konuşmaları bilgisayarınıza senkronize ediyor ve ChatGPT Plus aboneleri için GPT-4'e erişim sağlıyordu. ChatGPT, Apple cihazlarındaki varlığını geliştirmeye devam ederken, Android sahipleri hala bir uygulama beklemek zorunda.