Yazılım

iPhone kullanıcıları iOS 7 ile Apple’a dava açıyor

Apple kullanıcıları iOS 7’yi sevmedi mi?

iPhone kullanıcıları iOS 7 ile Apple’a dava açıyor

Apple’ın yeni işletim sistemi  iOS 7, yeni nesil tüm cihazlara otomatik güncellemeyle ulaştırıldı. Apple kullanıcıları iOS 7’yi beğenmediğinden ya da iOS 6’yı daha çok beğendiğinden midir nedir, otomatik güncelleme olayından şikayetçi durumdalar.

İstemedikleri halde bir süre sonra yeni işletim sistemine güncellenmesi kullanıcıları rahatsız etmiş olacak ki, dünyanın en büyük teknoloji firmalarından biri olan Apple’a dava açıyorlar. Apple’ı savunacak kişi ise birinci elden Apple’ın CEO’su Tim Cook olacak.

1382200005_imomma.png

Aslında iOS 7’nin otomatik güncelleme olayı kullanıcının bir kaç onayından geçmeden yüklenmiyor. Ancak telefonun her açılıp kapanmasında iOS 7 yüklemesi sunuyor.

Ayrıca bir kere iOS 7’ye güncellediğinizde bir daha geri dönüş şansınız olmuyor. iOS 5’ten iOS 6’ya geçiş de aynı şekilde otomatik olarak gerçekleşmişti. iOS 7 şuan Apple cihazların %72’sinde yüklü durumda. Kullanıcıların davasının sonucu merakla bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.