Yazılım

iPhone'un imkansız oyunu!

Bu oyunu oynamak cesaret ister!


İncelememiz sonucunda "imkansız oyun" ismini takmak kolay bir karar olmadı. Fakat iPhone'lar için gelen bu oyun neredeyse imkansız. Utanarak söylemeliyim ki ilk seviyeyi bile henüz geçemedim ve buna rağmen hala eğleniyorum ve oynamayı bırakamıyorum. Tam anlamıyla bağımlılık yapan bu oyun neden mi imkansız unvanını haketti? Cevabı ayrıntılarda bulalım.

İmkansız oyun en çok satan Xbox Live Indie oyunlarından biri. Bit Trip Runner oyununu biliyorsanız karşılaştırmanız daha kolay olacak. Oyunu imkansız yapan tabi ki çok zor olması, ayrıca öldüğünüzde ilk seviyeye geri dönüyorsunuz. Eğer bir bölüm üzerinde deneme yapmak istiyorsanız bir bayrak koyarak o bölümü oynuyorsunuz ancak tüm bölümleri ölmeden geçemezseniz daha fazla ilerleyemiyorsunuz.

1342598924_theimpossiblegame-2.jpeg

İmkansız oyunda bir kare ile oynuyorsunuz ve zıplayarak ilerliyorsunuz parmağınızla müdahale edebiliyorsunuz fakat eğer üçgenlerin üzerine ya da karanlık bölgeye düşerseniz ölüyor ve ilk aşamadan başlıyorsunuz. Oyunun en iyi özelliklerinden biri sade ve basit tasarımının yanında harika bir müziğe sahip olması.

1342598939_theimpossiblegame-3.jpeg

Arka müziği ve imkansız oyun sanki birbirleri için yapılmışlar ve bu oyunu müziksiz oynamanızı tavsiye etmiyorum. Müziğin etkisine kapılarak heyecanlı kısımlarda ritmi hızlandırıyorsunuz. Müzik bu oyundaki deneyimin bir parçası haline gelmiş diyebiliriz.

1342598993_the-impossible-game-iphone-hero.jpg

İyi yanlarından bahsedecek olursak mükemmel müzik, bağımlılık yapıcı özelliği ve bölüm kaybettiğinizde herhangi bir yükleme için zaman kaybınız olmuyor. Kötü yanları ise sizi tam olarak bir beceriksiz hissettirmesi.

AppStore'da 0.99$ olan oyun şimdiye kadarkilerin en zor ve bağımlılık yapanı diyebiliriz. Zor olmasına ve bazı hafıza yetenekleri gerektirmesine rağmen çok eğlenceli bir oyun.

İmkansız oyunu buradan indirin!

Yorumlar
Misafir
Bırak Allahını seviyorsan ne imkansızı o senin kendi beceriksizliğindir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.