Yazılım

İpod'a Apple'den büyük darbe!

Apple'i uzun yıllar boyunca sırtında taşıyan iPod artık tarih olma yolunda


Apple'i uzun yıllar boyunca sırtında taşıyan iPod artık tarih olma yolunda. Apple'in bu konudaki ilk ipuçları...

Apple sunacağı yeni yazılım iOS 5 bu 2011 yılının son çeyreğinde kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor. Haberimizde sizlere ne yazık ki iOS5'in özelliklerini yazmayacağız. 

Apple yaptığı küçük bir değişiklikle iOS 5te iPod konusunda köklü bir değişime gidecek gibi görünüyor. Önceleri iPod olarak adlandırılan müzik uygulamasının adını sadece "müzik" olarak değiştirdi. İpod adını iOS 5 ile birlikte yazılımlarından kaldıran Apple iPod konusunda geri çekilmeyi planlıyor.  Apple son zamanlarda popüler olan İphone ve İpad'den önce Apple'i sırtlayan ve bir dönem popüler olması konusunda etkisi azımsanmayacak olan iPod'u yavaş yavaş unutturmaya çalışıyor. Bu değişikliğin altında yatan nedenin İpod satışlarının düşmesi olarak gösteriliyor. Günümüzde akıllı telefonların artık her işi yapmaya başlamasıyla birlikte iPod'a olan ilgi de zamanla azaldı. Kullanıcılar artık harici bir müzik dinleme aracına ihtiyaç duymuyorlar. Zamanla olacak değişiklikleri hep birlikte göreceğiz, fakat şimdilik Apple İpod'u gözden çıkarmaya niyetli görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.