Yazılım

Iris mini ile PC başında göz sağlığınızı koruyun!

Windows, macOS ve Linux için geliştirilen Iris uygulaması sayesinde göz sağlığınızı koruyabilirsiniz. Iris uygulamasının sunduğu özellikler haberimizde.

Iris mini ile PC başında göz sağlığınızı koruyun!

PC başında uzun vakit geçirenlerin en büyük tehlikesi maruz kaldıkları mavi ışınlar olarak bilinir. Göz sağlığını tehdit eden mavi ışınlar, özellikle gece saatlerinde şiddettini arttırarak belli eder ve gözün yorulmasına neden olur.

Windows, macOS ve Linux tabanlı bilgisayarlar için geliştirilen Iris mini uygulaması sayesinde mavi ışınları minimuma indirerek, göz sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Iris mini uygulaması otomatik olarak mavi ışınların yoğun olduğu 6500K renk sıcaklığını 1200K Ember'e kadar indirebiliyor. Uygulamada otomatik, manuel ve durdurma olmak üzere üç farklı mod yer alıyor. Otomatik modda uygulama gündüzleri renk sıcaklığını 6000K seviyesinde tutarken gece olduğunda 2700K'ya indiriyor. 

Ekrana sarı filtre uygulayarak mavi ışınları yok eden Iris mini uygulaması ücretsiz olarak sunuluyor. Ancak 2 dolar ödeyerek uygulamanın Pro özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Iris min Pro'da ekran parlıklığını ayarlayabilir ve manuel olarak elle renk sıcaklığını değiştirebilirsiniz.

Iris mini uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

1481806254_ekran-resmi-2016-12-15-15.50.15.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.