Yazılım

İşte Google Chrome'un en yararlı eklentileri!

Chrome için hazırlanan bu eklentiler hayatınızı kolaylaştıracak!

İşte Google Chrome'un en yararlı eklentileri!

Google bir çok pazarda dünyayı şaşırtmaya devam ediyor. Kurulalı henüz çok uzun yıllar olmasa da, Chrome bir çok kullanıcının vazgeçilmezi olmuş durumda. Tarayıcı dünyasının rekabetli dünyasında kısa sürede çok iyi bir yere yerleşen Chrome kimisine göre belki de dünyanın en iyi tarayıcısı olarak adlandırılıyor. 

1380198964_1346141106untitled-3-copy.jpg

Bugün sizlerle bir çok kullanıcının büyük önem verdiği Chrome'un en kullanışlı eklentilerini konuşacağız. İlk eklentimiz hepimizin yakından ilgilendiği, daha önce muhakkak kullandığı URL kısaltma eklentisi olacak. Belki de dünyada ilk olarak Google tarafından sunulan bu hizmete biraz yakından bakalım.

Teknolojioku Chrome

Siz değerli takipçilerimiz için hazırladığımız bu eklenti sayesinde en güncel teknoloji haber sitesi olan teknolojioku.com'un haberlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Teknolojioku' da güncel haberlerin yanı sıra inceleme haberleri, teknoloji galerileri ve videoları da yer almaktadır.
 
1380198937_1346140677zzaz.png
Tıklayın.

goo.gl URL Shortener

URL'lerinizi Google Chrome kullanırken kolayca kısaltabilmeniz için tasarlanmış bir URL kısaltma eklentisidir. Kısaltma işlemlerini Google'ın resmi URL kısaltma servisi goo.glüzerinden gerçekleştiren uygulama oldukça başarılı bir şekilde çalışıyor.

1380196279_shortner.jpg

Google Chrome ile birlikte internet üzerinde gezinirken beğendiğiniz bir sayfann URL'sini eklentiyi kullanarak hızlı ve kolayca kısaltıp, destekleği yüzlerce site üzerinden paylaşabilirsiniz.

Tıklayın.


Photo Zoom for Facebook

Google Chrome için geliştirilmiş olan ve Facebook'ta gezerken gördüğünüz fotoğrafların üzerine farenizi götürdüğünüzde daha büyük boyutlarda görmenize olanak tanıyan bir eklentidir. Eski ismi FB Photo Zoom olan eklenti Facebook'un isteği üzerine ismini değiştirerek Photo Zoom for Facebook oldu.

Yaklaşık olarak 5 milyon kişinin kullandığı bu yararlı ve etkili eklenti sayesinde Facebook üzerinde bulunan resimlere bakmak artık çok daha kolay. Oldukça basit ve ufak boyutlu olan eklenti yüklediğiniz zaman direkt olarak Facebook üzerine entegre oluyor ve resimleri daha büyük görmenizi sağlıyor.

1380196973_facebook-foto.jpg

Bu eklenti yardımıyla arkadaşlarınızın albüm, profil veya zaman tüneli fotoğraflarına bakarken resimleri teker teker açmanıza gerek kalmadan hepsini gerçek boyutlarıyla rahatça görebileceksiniz.

Tıklayın.

Chrome LastPass

Online parola yöneticisi LastPass'ın Google Chrome için özel olarak üretilen eklentisiyle Chrome tarayıcınız üzerinden girdiğiniz sitelerin kullanıcı adı ve şifrelerini hatırlamanız gerekmez. Kullanıcı adı ve şifrelerini sizin için kaydeden LastPass'a RoboForm, 1Password, KeePass, Password Safe, MyPasswordSafe, Sxipper, TurboPasswords, Passpack gibi şifre yönetici programlarında bulunan şifrelerinizi aktarmanız da mümkün. Ayrıca Firefox ve Internet Explorer tarayıcılarının sakladığı şifreler de LastPass'a eklenebiliyor.

1380197853_lastpass.jpg
Eklenti sizi bir sürü internet sitesinin şifresini hatırlamaktan kurtarır. Sadece LastPass şifrenizi girerek diğer tüm giriş bilgileriniz otomatik olarak şifrelenerek saklanır ve site girişlerindeki formlar otomatik doldurulur.

Düşünebileceğinizden çok daha güvenli bir sisteme sahip olan LastPass sayesinde, kendinize güçlü ve bulunması zor şifreler üreterek internet ortamında güvende olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz online parola yöneticisi sayesinde hem daha karışık şifreler oluşturarak hesaplarınızın güvenliğini arttırabilir hemde belirlediğiniz şifreleri aklınızda tutmak zorunda kalmazsınız.

Tıklayın.

Color Changer For Facebook

Color Changer For Facebook, Facebook'unuzun görünümünü Google Chrome tarayıcınızın üzerinde değiştirip, kişiselleştirebileceğiniz etkili ve eğlenceli bir uygulamadır.

Neredeyse herkesin bir Facebook hesabı olduğu günümüzde, klasik mavi temalı Facebook kullanımından sıkılan kullanıcılar için tasarlanan eklenti sayesinde Facebook'unuzun görüntüsünü ve renklerini düzenleyerek bambaşka bir görünüm kazandırabilirsiniz.

1380197929_facebook3.jpg

Hem ön hem arka plan renklerini değiştirebileceğiniz eklenti ile farklı Facebook görünümleri yaratarak arkadaşlarınıza gösterebilirsiniz. Eklentiyi kullanarak ortaya oldukça ilginç tasarımlar çıkarmak mümkün. Facebook kullanırken aynı zamanda eğlenmek isterseniz hiç düşünmeden bu eklentiyi indirerek bir an önce Facebook'unuzu sevdiğiniz renkler ile düzenlemeye başlayın. Uygulamayı indirip kullanmak tamamen ücretsizdir.

Tıklayın.


Turn Off the Lights

Google Chrome tarayıcısı üzerinde görüntülediğiniz video ve resimlere daha çok odaklanabilmek amacıyla ekranın görüntü dışındaki alanlarını karartan ve size kendinizi sinema salonundaymış hissi verdirten başarılı bir eklentidir.

Eklentiyi kurduktan sonra araç çubuğunuzun sağ üst kısmında ampül işareti belirecektir. Tarayıcınızı kullanarak internet üzerinde resim veya video görüntülerken bu ampül ikonuna tıklarsanız eklenti otomatik olarak ekranda izlediğiniz medya dosyasını tespit ederek ekranın geri kalan kısmını karartacaktır.

1380198000_turn.jpg

Oldukça etkili ve başarılı gözüken bu eklenti ile video izlerken veya resim görüntülerken çok daha fazla keyif alabilirsiniz. Ekrana gelen video veya resimlerinizi kenarlarına istediğiniz renkte ışıklı çerçeveler ekleyerek video izleme seyrinizi daha da arttırmak mümkün. Ayrıca siyah olarak gelen klasik arkaplan rengini değiştirebilir veya ekran kararması esnasında arkaplanda görüntülenmesi için bir resim seçebilirsiniz. Kendinize göre tamamen düzenleyebildiğiniz ufak boyutlu bu eklenti sayesinde eğleniceğinize eminim.

Tıklayın.

Google Mail Checker

Popüler Google Chrome eklentilerinden biri olan Google Mail Checker, okunmamış e-postalarınızı göstererek, gelen kutunuzu açmadan bilgi sahibi olabilmenizi sağlıyor. Tarayıcının sağ üst kısmında yer alan eklenti, uyarılarla kullanıcıya okunmamış posta sayısını gösteriyor.

1380198155_google-mail.jpg

Gelen kutunuza ulaşmak istiyorsanız, eklentiye tıklayarak direkt olarak Gmail hizmetine bağlanabiliyorsunuz.

Tıklayın.

Facebook Album & Photo Manager,

Tüm Facebook fotoğraf ve albümlerinizi görüntülemenizi sağlayan, albümlere yeni fotoğraf ekleyebilen ve seçtiğiniz resim ve albümleri indirerek bilgisayarınıza yedekleme imkanı sunan başarılı bir eklentidir.

1380198349_facebook-album.jpg

Bu eklentiyi kullanarak Facebook üzerindeki tüm fotoğraflarınızın kontrolünü sağlayabilirsiniz. Ayrıca eklentiye gelen son özellikler arasında resimlerinize eğlenceli ve güzel efektler ekleme bulunuyor. Hem resim yükleme indirme işlemi yapabileceğiniz, hemde resimlerinizin üzerine efektler ekleyebileceğiniz bu eklentiyi kullanarak oldukça eğlenebilirsiniz.

Tıklayın.

Bitly

Google Chrome ile gezdiğiniz internet sayfalarını kaydedip paylaşabilmeniz için gereken linkleri sizin için kolayca ve hızlıca oluşturabilen etkili bir eklentidir.

1380198427_bitly.jpg

Linklerinizi organize etmek, tıklanma rakamlarını saymak ve Facebook, Twitter veya mail yoluyla paylaşmak için kullanılan servisin Google Chrome eklentisi sayesinde herşeyi tarayıcınızın üzerinde halledebilirsiniz.

Tıklayın.

Docs PDF/PowerPoint Viewer

Google tarafından geliştirilmiş bir eklenti olan Docs PDF/PowerPoint Viewer ile PDF dosyalarını, PowerPoint sunumlarını ya da dökümanları eğer giriş izni istemiyorlarsa kolaylıkla açabiliyorsunuz.

1380198606_doc.jpg

Google’ın kendi dosya görüntüleyicisinden daha işlevsel özelliklere sahip eklenti, ücretsiz olmasıyla da kullanıcılar için iyi bir alternatif konumunda.

Tıklayın

Gmail Offline

Adından da anlaşılabileceği gibi Gmail Offline, Google’ın e-posta servisini internet erişimine sahip olmadığınız durumlarda da kullanabilmenizi sağlayan bir eklenti. Çevrimdışı olduğunuz hallerde e-posta oluşturup düzenleme yapabildiğiniz eklenti ile silme ve arşivleme gibi işlemleri de gerçekleştirebiliyorsunuz.

1380198753_gmail-cevrimdisi.jpg

Tıpkı Gmail gibi sadece ve kullanışlı bir arayüze sahip eklenti, siz internete bağlı olduğunuzda senkronize olarak çevrimdışı iken yaptığınız işlemlerin aktif hale gelmesini sağlıyor.

Tıklayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.