İşte yerli Whatsapp'ın özellikleri

PTT Messenger uygulamasıyla ilgili Bakanlar Kurulu toplantısından sonra gazetecilere bilgi veren Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, açıkladı
İşte yerli Whatsapp'ın özellikleri - Page 1
Kamu kurumları bunu kullanacak. Sonra vatandaşların kullanımına da açılacak. Bu bir nevi Whatsapp'ın yerli ve milli olanıdır." dedi.
İşte yerli Whatsapp'ın özellikleri - Page 2
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.
İşte yerli Whatsapp'ın özellikleri - Page 3
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın PTT Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen bir haberleşme sistemi hakkında bilgi verdiğini belirten Bozdağ şöyle konuştu:
İşte yerli Whatsapp'ın özellikleri - Page 4
"Bilgi güvenliği çerçevesinde milli bir çözüm olan güvenli iletişim konusunda dışa bağımlılığı gideren, milli mühendislik imkanlarıyla geliştirilen anlık mesajlaşma, anlık grup mesajlaşması, sesli ve görüntülü görüşme, konum ve dosya paylaşımı tek bir platformda güvenli bir altyapı sağlayan yeni bir haberleşme sisteminin tanıtımı yapıldı.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.