Yazılım

iTunes 11 - İnceleme

Sizler için yeni iTunes'i inceledik

iTunes 11 - İnceleme

iTunes 11. yılını kutluyor. 2001 yılından bu yana çok şey kazandığını söyleyebiliriz ancak daha iTunes için daha yapılacak çok şey var gibi görünüyor. Yeni iTunes dün itibariyle indirilmeye hazır olarak yayınlandı ve sizler için iTunes 11 incelemesi yapmaya karar verdik. iTunes 11’e gelen yenilikleri hep birlikte inceleyelim.

1354377643_7.jpg

Yeni iTunes’te önceden yaşanılan sorunların bazıları ortadan kaldırılmış. Görünüş ve ara yüz olarak gelişmeler var ancak alt yapıda hala tanıdık iTunes diyebiliriz. Önceki versiyona oranla daha kolay bir kullanıma doğru gidiyor.

Programın sol tarafından kütüphaneniz, orta kısımda seçtiğiniz albüm ya da sanatçıları görüntüleyebiliyorsunuz. Sağ tarafta ise kendi iPod ya da diğer cihazlarınızı ve iTunes store’unuzu görebiliyorsunuz.

Kendi koleksiyonunuza göz attığınız sırada yeni genişletilmiş yapıyla albümlerinize ait bilgiler daha net görünüyor ancak bu sırada da ne dinlediğiniz ya da kendi koleksiyonunuzda tam olarak nerede olduğunuz karışabiliyor. Ben her zaman iTunes’in bu konuda daha kolay ve kullanışlı bir yapıya sahip olabileceğini düşünüyorum ancak ne yazık ki henüz böyle bir versiyon gelmedi. Tabi alıştıktan sonra bu da kolay gelecektir.

Öyle görünüyor ki en ilginç yeniliklerden biri yeni Miniplayer, ki bu yenilik iTunes’in bir köşesinde olmak yerine yeni bir pencerede açılıyor.  Apple’a alışkın insanlar için yeni iTunes oldukça tanıdık gelecek yeni bir alışma süreci yaşamayacaklar.

Geçmiş hatırlatma kısmı da kullanışlı özellikleri arasında yer alıyor. Son 3 günde hangi müzikleri çaldığınızı görebiliyorsunuz. iTunes’teki temel problem bana göre medya dinleme ya da izlemeyi farklı bir yolla kullanıcıları sunacağı bir platform olmalı. Ancak yine de daha önce söylediğimiz gibi yeni tasarım iTunes kullanımı daha kolay kılıyor.

Cloud yani bulut sistemiyle daha iç içe olan yeni iTunes’te arama motoru da daha fonksiyonel hale getirilmiş. Ayrıca büyük kütüphaneleri yönetmek uzun sürelerinizi alabiliyor. iTunes’i indirmek için tıklayın!


1354377620_5.jpg

1354377670_8.jpg


Yorumlar
dasvidanya
itunes sacmaligi yuzunden iphone'dan android'e gectim. Telefonu ilk kullanmaya basladigimda kies indirdim 2-3 kez kullandim bir daha da gerek kalmadi. Telefondaki tum icerigi bilgisayara depolama birimi olarak bagladiginizda degistirebiliyorsunuz. Hafiza kartinin icine dosya ekleyip silmekten farki yok. Apple'i kullanicilari itunes kullanmaya mecbur etmeleri konusunda anlayamiyorum.
Cevapla
Misafir
Tesekkurler cok hizlisiniz:)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.