Yazılım

Java alanında hem eğitim hem iş imkanı

OBSS ve Oracle işbirliği, Java alanında hem eğitim hem iş imkanı sunuyor.


OBSS ve Oracle Java alanındaki bilgi ve birikimini "OBSS&Oracle Java Yaz Okulu" ile genç bilgisayar mühendisi adaylarına aktarıyor. Mezun olmadan önce gerçek, profesyonel ve kapsamlı deneyimler kazandırıyor.  Sınırlı sayıda kontenjanı bulunan "OBSS&Oracle Java Yaz Okulu", 01 Temmuz ve 23 Ağustos tarihleri arasında İstanbul ve Ankara'da düzenleniyor.

Gençlerin bilişim sektörü ile arasındaki etkileşimi arttırmayı hedefleyen "OBSS&Oracle Java Yaz Okulu", bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek vermeyi amaçlıyor.
1361265512_oraclelogo.png

En başarılı öğrenciye iPad hediye ediliyor

Oracle, Java Yaz Okulu'nda en başarılı olan  öğrenciye iPad hediye ediyor. Bilişim alanında nitelikli insan gücünün önemine inanan OBSS ise başarılı katılımcıları eğitim sonrasında istihdam ediyor. Eğitimde başarılı olan gençlerin Oracle iş ortakları ekosisteminde istihdamı ve bu programın sürekliliği de hedefler arasında yer alıyor.

"Öğrencilerin kariyerlerinde yeni bir pencere açıyoruz"

1361265528_obsszafer-sengeneral-manager.jpgOBSS Genel Müdürü Zafer Şen, "Oracle işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz Java Yaz Okulu ile öğrencilerin geliştirici olarak kariyerlerinde yeni bir pencere açmak, piyasada neye ihtiyaç olduğunu göstermek istiyoruz. Bankaların, GSM operatörlerinin kullandığı Java altyapılarında, geliştirme yapmalarını sağlıyoruz. Teorik ve laboratuar çalışmalarını içeren bir eğitim düzenliyoruz. Öğrenciler için çok verimli bir süreç yaşanıyor. Ortaya çıkan işlerin başarısı, hedefimize ulaştığımızı gösteriyor." diye konuştu.

Yoğun bir eğitim programı sunan "Java Yaz Okulu" dersleri, günümüz kurumsal projelerinin altyapısını oluşturan Temel Java (Java SE) ile kurumsal Javanın (Java EE) web bileşenlerini kapsıyor. Toplam 2 seviyeden oluşan eğitimlerin ve her bir seviyesi 80 saat sürüyor.

Java Yaz Okulu'na katılım ücretsiz

Java Yaz Okulu'na, Bilgisayar Mühendisliği yeni mezun ya da son sınıf öğrencileri ücretsiz olarak katılabiliyor. Başvurular 15 Nisan 2013 tarihine kadar online olarak www.obss.com.tr/yazokulu adresinden yapılıyor.

1361265554_javalogo.png

Java  Yaz Okulu  Eğitim Takvimi

1.Seviye Java Eğitimi

İstanbul: 01 Temmuz 2013 ( 2 hafta, 80 saat)

Ankara:  15 Temmuz 2013 ( 2 hafta, 80 saat)

2.Seviye Java Eğitimi

İstanbul:  12 Ağustos 2013 ( 2 hafta, 80 saat)

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.