Yazılım

Kişinin cep numarası ile yerini tespit eden tehlikeli uygulama!

SkyLock uygulaması ile istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını girerek yerini tespit edebileceksiniz.

Kişinin cep numarası ile yerini tespit eden tehlikeli uygulama!

Genelde istihbarat örgütlerinin kullandığı bir uygulama tüm kullanıcılara pazarlanıyor. SkyLock isimli uygulama ile istediğiniz kişinin yerini tespit edebiliyorsunuz. Bunun için sadece yerini merak ettiğiniz kişinin cep numarasını girmeniz yeterli.

'Yerini bul. İzle. Manipule et' sloganı ile pazarlanan SkyLock uygulamasının broşüründe Meksika, Nijerya, Afrika, Kongo ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerde yapılmış izlenimlerin haritaları yer alıyor.

1409118807_verint-skylock.jpg

Büyük görüntülemek için üstüne tıklayın.

İşin tehlikeli yanı ise bütün diktatörlerin, bilgisayar korsanları, suç şebekelerinin dünyanın herhangi bir bölgesinde insanları izleyebilecek olması. Operatörlerin birbiri arasında bilgi paylaşımı yaptığı SS7 adlı sistemdeki verileri sorgulayarak istenilen kişinin yerini tespit eden uygulamayı engellemek ise imkânsız.

WERINT adlı şirket bu uygulamayı geliştirdi ve şimdiye kadar bu yazılım hükümetlerin güvenlik ve istihbarat kurumlarına pazarlanıyordu.

WERINT şirketinin yayınladığı belge operatörler tarafından tutulan verilerin dünyanın hemen her yerinden insanları bulmak için kullandığı kendi SkyLock gözetim sistemini anlatıyor.

Yorumlar
Yildiz
Kojamin adresini istiyorum
Cevapla
vuqar
Nigar hardasan
Cevapla
Vefa
Erimin harda oldugunu bilmek isteyirem
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.