Yazılım

Messenger'ın ölüm tarihi belli oldu

Microsoft, Messenger'ın yerine Skype'ı ne zaman kullanıma koyacağını duyurdu.

Messenger'ın ölüm tarihi belli oldu

Dev yazılım şirketi Microsoft, 2011 Ekim ayında satın aldığı Skype hizmetini Messenger hizmetinin yerine kullanıma sunmak için çalışmaları hızlandırdı.

Hatırlarsanız Microsoft geçtiğimi ay anlık mesajlaşma istemcisi Messenger'ı kaldırarak yerine Skype uygulamasını koyacağını açıklamıştı.  Şirket bugün itibariyle kullanıcılarına 15 Mart itibariyle Messenger'i kaldırıp Skype hizmetini kullanıma sunacağının duyurusunu yapmaya başladı.

1357719444_skype1.png

Şirketin duyurusu şu şekilde:

"Merhaba,

15 Mart 2013 günü biz dünya çapında mevcut Messenger servisini emekliye ayırıyoruz ve yerine getirdiğimiz Skype ile birçok özellikler getiriyoruz. (Çin hariç, Messenger Çin'de olmaya devam edecek). Messenger hizmeti ile aynı Microsoft hesabını kullanabileceğiniz ve Messenger kişilerinizin parmaklarınızın ucunda olacağı Skype'ı imzalamak için güncelleyin. Daha önce tıpkı Messenger'la yaptığınız gibi  anlık ileti ve görüntülü sohbet edebilmek ve aynı zamanda mobil ve tablet üzerinde Skype ile irtibatta kalmak için yeni yollar keşfedeceksiniz.

Saygılarımla,

Messenger Ekibi"

Skype yetkilileri en geç Ekim ayında Skype'ın Messenger'ın yerini alacağını duyurmuştu ama Kasım ayında yapılan açıklama ile bunun 2013'ün ilk çeyreğine ertelendiği belirtilmişti.

Messenger, Skype ile yer değiştirdikten sonra, kullanıcıların Skype anlık mesajlaşmanın yanı sıra görüntülü görüşme, sabit hat arama özelliği, ekran paylaşımı, ve cep telefonları ile ilgili video arama özelliği kullanması mümkün olacak.

Yorumlar
pinokyotr
2 gun once indirdim microsoft hesabi acilmiyor
Cevapla
Misafir
Ölü bizim Allah rahmet eylesin. Facebook Msn'i tarihe gömecek.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.