Yazılım

Mevcut akıllı telefonlar Daydream VR platformu ile çalışmayacak

Google'ın yeni sanal gerçeklik platformu akıllı telefon kullanıcılarını üzecek.

Mevcut akıllı telefonlar Daydream VR platformu ile çalışmayacak

Google bu ay içerisinde düzenlediği Google I/O etkinliğinde yeni sanal gereklik platformu Daydream’ı tanıtmıştı. Kullanıcılar bu platformu mevcut akıllı telefonlarında kullanmak için sabırsızlıkla bekliyor ancak, bu konuda hayal kırıklığına uğrayacaklar. Çünkü ne yazık ki mevcut akıllı telefonlar Android tabanlı VR platformu ile uyumlu değil.

Mountain View, Califronia merkezli şirketin VR bölüm başkanı Kil Bavor  konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Büyük olasılıkla Daydream ile uyumlu herhangi geriye dönük telefonlar olmayacağını söyleyebilirim" dedi.

1464426532_daydream.jpg

Bayor, "Biz kalite çıtasını çok yüksek tutmak istiyoruz ve bunu gerçekleştirmek için bileşenlerin tümünün daha doğru olması gerekiyor. Yani, VR fanları yeni telefon alacaksa bunu bir kaç ay ertelemesi gerekiyor.  Daha sonra  Daydream için hazır bir telefon alabilirsiniz." Dedi.

Zaten mevcut amiral gemilerinden şu anda sadece Nexus 6P Daydream destekli, ama sadece platformun gelişimi için telefonda yer alıyor. VR platformu resmen başlatıldıktan sonra cihazın bu özelliği destekleyip desteklemeyeceği henüz bilinmiyor. Ayrıca ZTE Daydream ile uyumlu bir model duyurdu ancak henüz satışa sunulmadı.

Android 7.0 N sürümünde entegre halde bulunan VR modu, Daydream için YouTube, Street View, Google Play Store Filmler ve Fotoğraflar’a ek olarak Ubisoft ve Electronic Arts gibi oyun şirketlerinin de özel uygulamaları ile destekleniyor.

1464426454_daydream-ready-smartphone-android-vr-680x383.jpg

Daydream için Hazır Telefon nasıl olmalı?

Yüksek Performanslı Sensörler

Yüksek yoğunlukta düşük kalıcı ekran

Android N

Güçlü ve verimli işlemciler

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.