Yazılım

Microsft, 99 dolara bilgisayarınızı temizliyor!

Microsoft'un gereksiz yazılımlara engel olmak için planları bulunuyor.


Windows 8,bu yöntemi ile belki de Windows 95'den bu yana en etkili geliştirmeleri sunan Windows ünvanını alacak. Microsoft'un işletim sistemi, şimdiye kadar kendine ait çalışmalarında gereksiz yazılımlara engel olamamıştı. Bilgisayar üretici firmalar ürettikleri Windows'lu bilgisayarlara çok sayıda ek yazılım, oyunlar ve deneme sürümleri ekleyerek piyasaya sürüyorlar. Yeni çıkarılacak olan Windows 8'li yeni Dell, Lenovo veya HP bilgisayarlarda sistemi yavaşlatan bu yazılımlar bulunabilir. Söylentilere göre Microsoft bu gereksiz yazılımlara engel olmak için planları bulunuyor.

1337434754_microsoft-bloatware-free.png-w702h395.png

Bu planlara göre Microsoft, bilgisayarınızı şişiren yazılımlarla savaşmak üzere Microsoft, "Signature Upgrade" adlı bir hizmet verecek.  Bu hizmeti 99 dolar karşılığında Microsoft Store'larda kullanıcıya sunulacak.  Microsoft Store'larda şimdi hız ve performans için ayarlanmış, üreticilere ait gereksiz yazılımlardan arınmış Windows 7'li bilgisayarlar satılıyor. Bilgisayarını Microsoft'tan satın almayanlar da temizleme işini Microsoft Store'a 99 karşılığında yaptırma imkanına sahip. Windows 8 çıktıktan sonrada bu hizmet Windows kullanıcılarına sunulacak.

Microsoft, bir "Signature PC"nin, normal PC'ye göre yüzde 23.1 daha hızlı uyuduğunu, yüzde 39.6 daha hızlı başladığını ve yüzde 51.3 daha hızlı uyandığını iddia ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.