Yazılım

Microsoft çeviri yapabilen yapay zeka geliştirdi

Microsoft, yapay zeka destekli profesyonel çeviri yapma özelliğini duyurdu. Yapay zeka sayesinde çeviri yapma kabusu ortadan kalkacak gibi görünüyor.

Microsoft sayesinde çeviri yapmak çok kolaylaşacak

Çeviri alanında Google yerinde bir düzenleme yapmış ve Google Translate'i daha akıcı çeviri yapacak şekilde güncellemişti. Ancak yine de bu hamle pek başarılı olmamıştı. Devrik cümleleri düzeltemeyen Google Translate, yine de alanında en başarılı çeviri yapan platform olarak gösteriliyordu. Ta ki bugüne kadar.

Bugün Microsoft cephesinden yapılan açıklama ile çeviri alanında kartlar yeniden dağıtılacak gibi görünüyor. Microsoft, profesyonel çeviri yapabilen yapay zekayı geliştirdiğini duyurdu. Peki, Microsoft'un yapay zeka destekli çeviri platformu nasıl çalışacak?

Microsoft'un yapay zekalı çeviri uygulaması, Çince'den İngilizce'ye başarılı bir şekilde çeviri yapması ile öne çıkıyor. Oldukça karmaşık bir dil olan Çince'nin başarılı bir şekilde anlam bütünlüğünü koruyarak İngilizce'ye çevrilmesi büyük bir başarı olarak gösteriliyor.

3.000 farklı karakter kombinasyonunun yer aldığı Çince metinlerinin İngilizce'ye çevrilmesi şimdilik bir başlangıç. Son kullanıcının henüz beğenisine sunulmayan yapay zeka destekli çeviri platformunun, önümüzdeki 2-3 yıla kadar kullanıma sunulması bekleniyor.

Microsoft çeviri yapabilen yapay zeka geliştirdi - Resim : 1

Yapay zekanın gelişimi sayesinde bir çok mesleğin tarih olacağı düşünülüyordu. Profesyonel çeviriden dolayı mesleği çevirmenlik olanların işleri önümüzdeki 5-6 yıla kadar tarih olabilir.

Yorumlar
emmy
Millet neler yapıyor bizim geri zihniyet hala eşofman giyen kız görmek istemiyorum tahrik oluyorum,onun saçı açık günah,erkek saç uzatırmı vs. çok örnek verilebilir saçma sapan şeylerin peşindeyiz.Bizde din adamı eksikliği olduğu(çok lazımlar ya sapıklar topluluğu) için böyle çalışmalarımız olmaz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.