Microsoft, OneDrive için oldukça önemli adımlar atabilir

Microsoft her ne kadar son zamanlarda odak noktasını Windows işletim sistemine çevirmiş olsa da yine de OneDrive hamlesi için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Microsoft, OneDrive için oldukça önemli adımlar atabilir

Son dönemlerde Microsoft'un OneDrive platformu gündemdeki yerini biraz yitirmiş gibiydi. Ancak şimdi, bu sessizliği büyük bir haberle sonlandırmak üzere oldukları sinyallerini veriyorlar.

Bilindiği üzere, “WalkingCat” adında, daha önce Twitter adını kullanan, duyumlarıyla ün yapmış bir kullanıcı, Microsoft ile ilgili bilgileri medya ile sık sık paylaşıyor. Aynı hesap, son zamanlarda Microsoft’a ait bir tanıtım videosunu paylaştı. Videoda, havada uçuşan simgeler ve "Organize olmama yardım et" yazısı yer aldı. Aynı video, OneDrive logosuyla devam ediyor ve bir tarih ile bitiyor: “3 Ekim'de OneDrive için neler olacak görelim”.

Microsoft, OneDrive için oldukça önemli adımlar atabilir

3 Ekim tarihi, belki de 3-5 Ekim arasında Las Vegas'ta gerçekleştirilecek olan Microsoft'un Power Platform konferansını işaret ediyor. Özellikle son zamanlarda OneDrive güncellemeleri hakkında pek bir bilgi gelmezken, Microsoft'un yeni projelerine bakacak olursak - Microsoft 365 Copilot ve Windows Copilot gibi - OneDrive'ın yapay zeka ile desteklenen bir özelliği olabileceğini düşünebiliriz.

Bir diğer önemli gelişme ise Xbox ile ilgili. Microsoft, Xbox Insider kullanıcılarına oyun kliplerini ve ekran görüntülerini otomatik olarak OneDrive'a yüklemelerine olanak tanıyan bir özelliği test etme şansı verdi. Bu özellik, yakın bir zamanda tüm Xbox kullanıcıları için aktif olacak gibi görünüyor.