Yazılım

Microsoft ruh halinize el attı!

Microsoft, ruh halinizi anlayacak bir teknoloji üzerinde çalışıyor.


Gün geçmiyor ki teknolojide bir gelişme olmasın. En hızlı gelişen mobil teknolojisinde ise en kapsamlı gelişmeler yaşanıyor. Şimdi Microsoft’un yeni geliştirdiği teknoloji ile akıllı telefonlar kullanıcılarının ruh halini anlayacak.

Bu teknoloji kapsamında akıllı telefonunuz, ruh halinizi otomatik algılayacak ve bu durumu sosyal ağ hesabınız üzerinden arkadaşlarınızla paylaşacak.

1372756044_windows-phone-7.jpg

Bir raporda ortaya çıkan bu teknolojinin adı ise MoodScope. Akıllı telefonunuzda bulunan sensörler sayesinde telefonunuz ruhsal durumunuza göre sizi mutlu, gergin, sakin, sıkılmış, üzgün, heyecanlı ve stresli şeklinde sınıflara ayıracak.

Ruhsal haliniz sosyal ağlarda paylaşılınca arkadaşlarınızda buna göre davranacaklar. Şuanda geliştirme aşamasında olan bu teknolojinin prototipinin şu anda yüzde 66 oranında ruh halini doğru şekilde bildiği söyleniyor. 32 kişi üzerinde yapılan 2 aylık deneme testinde sonuç olarak yüzde 95 oranında başarı sağlanmış.

Bakalım bu teknoloji hangi ürünlerde ve alanlarda kullanılacak.

Yorumlar
Misafir
çok iyi.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.