Yazılım

Microsoft şimdi de Office XP' den desteğini çekiyor.

Yeni çıkan sürümleri satabilmek için eski sürümlerden desteğini çeken Microsoft, şimdi de Office XP' yi gözden çıkardı.


Microsoft, özellikle Windows üzerinde yaptığı bu stratejiyi şimdi Office üzerinde de kullanacak. 11 Temmuz' dan itibaren Office XP' den desteğini tamamen çekecek olan Microsoft, kullanıcılarına Office sürümlerini yükseltmelerini önerdi.

Peki Microsoft bunu sadece para için mi yapıyor?

Tabiki hayır! Böyle bir şey söylemek haksızlık olur. Bu durumu tıpkı Internet Explorer 6 gibi düşünebilirsiniz. Yeni ürünler yeni teknolojiler demektir. Microsoft eski sürüm ürünlerinden desteğini çekerek kullanıcıları daha rahat, daha üst teknolojili ve daha güvenli olan üst sürümlere teşvik ediyor. Tabiki bunu yaparken parayıda düşüyordur.

Şimdi ne yapmalı?

Eğer bir işyeri iseniz ve işyerinizde Office XP kullanılıyorsa vakit kaybetmeden üst sürümlere geçmenizi tavsiye ederiz. Çünkü ileride çıkabilecek güvenlik açıklarına karşı tamamen savunmasız olacaksınız ve şirket bilgileriniz dahi tahlikede olacak.

Ama eğer ev kullanıcısı iseniz ve Office ile fazla haşır neşir değilseniz çokta önemli değil. Hatta Microsoft Office XP' yi kaldırıp, yerine ücretsiz açık kaynak kodlu Open Office' i kurabilirsiniz. Open Office' i edinmek için tıklayın!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.