Yazılım

Microsoft Translator uygulamasına oldukça yararlı iki yeni özellik geldi

Microsoft, Translator uygulamasına Phrasebooks ve Bilingual Dictionary isimli iki yeni özellik ekledi.

Microsoft Translator uygulamasına oldukça yararlı iki yeni özellik geldi

Microsoft'un geçen yıl Ağustos ayında Android ve iOS için yayınladığı çeviri uygulaması Translator daha hızlı kullanılabilmesi ve iletişimin daha iyi hale getirilmesini amaçlayan iki yeni yaralı özellikle güncellendi.Phrasebooks ve Bilingual Dictionary diye isimlendirilen özellikler Android, iOS ve Amazon Fire için etkin durumda.

Phrasebooks özelliği bütün olarak anlamakta güçlük çektiğiniz cümleler içerisinde yer alan deyimleri anlayabilmenize olanak tanıyor.Özellikle İngilizce'de bir cümlede yer alan ve kelime kelime çevirmeye alışık olduğumuz deyimlerin anlaşılabilmesinde oldukça yararlı bir özellik.Ayrıca çevirdiğiniz bir cümleyi sosyal medya uygulamaları kullanarak yada e-posta ile paylaşabilirsiniz.Bununla birlikte başka bir uygulamada kullanmak için kopyalayabilirsiniz.

Bilingual Dictionary ise çevirmek istediğiniz bir içeriği, kelimeyi veya deyimi alternatif olabilecek başka tercümelerle birlikte çevirebilmenize olanak tanıyor.Cümle içerisinde geçen bir kelime birden çok anlama gelebileceği için o kelimenin diğer anlamlarıyla alternatif başka çeviriler oluşmasını sağlayan bu özellik Mart ayından beri Bing için aktifti, şimdi artık Translator uygulamasında.


Translator-ANDROİD

Translator-iOS

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.