Yazılım

Microsoft Windows için tarihi gün!

Windows 95 işletim sistemi bugün 25 yılı geride bıraktı! Microsoft 25 yılda neler değiştiğini kısa bir video ile anlattı.

Microsoft Windows için tarihi gün!

Windows 95’in 24 Ağustos 1995 tarihindeki duyurusundan bu yana tam 25 yıl geçti. Microsoft 25 yılda neler değiştiğini kısa bir video ile anlattı.

Windows 95 işletim sistemi 25 yaşında!

Microsoft'un belki de bugüne dek bizlere sunduğu en önemli işletim sistemi olan Windows 95 tam 25 yıl önce piyasaya sürülmüş ve adeta fırtınalar estirmişti. Microsoft 25 yılda neler değiştiğini kısa bir video ile anlattı.

Windows 95, 24 Ağustos 1995 tarihinde Microsoft’un Redmond kampüsünde lansmanı yapılarak duyurulmuştu. Duyuruyu takip eden bilgisayar meraklıları, Windows 95’i deneyimlemek için Pentium veya 486 işlemciler, çift hızlı CD-ROM’lar ve Sound Blaster ses kartları, IDE veya SCSI sabit sürücüler, arasında seçim yapıyorlardı.

Windows 95 piyasaya çıkar çıkmaz adeta kapış kapış satıldı. Teknoloji marketlerinde oluşan müşteri kuyrukları uzun süre haberlerde gündem olmuştu. Bu işletim sistemi ile beraber halen kullanımda olan Başlat Menüsü, Araç Çubuğu, Çöp Kutusu ve benzeri pek çok temel işletim sistemi parçasının temeli atılmış oldu.

25'inci yıl dönümü videosu ve webcastler, Windows 95'in severleri için iyi bir nostalji seçeneği olacak. Bugün Windows 95 işletim sistemini birkaç nesil hiç hatırlamıyor olsa da, Windows 10 işletim sisteminde sıkça kullandığımız pek çok özelliğe hayat verdiği inkar edilemez bir gerçek.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Windows 10 kurulumu yaparken önünüze çıkan " ürün anahtarım yok" kisimina geldiğinizde dizüstü bilgisayar inizin kasasının altındaki Windows 7 home veya Pro anahtarı ni yazın Windows 10 Home veya Pro kurulsun. Uzun ömürlü Windows 10 Home veya Pro nuz olsun....
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu 53
Sayın Windows kullanıcıları kordon işletim sistemiyle çalışırsanız Microsoft Windows serveri bunu tespit ederse kara listeye girmiş olabilir PC niz...kara liste her zaman nerede olursa olsun kimde olursa olsun kaç kere el değiştirmiş olursa olsun takip altında olabilir. Eh kimse bilmiyor ya sorun olmaz kara listeye alınmış bir PC yle alış veriş yapıyor olabilir siniz
Cevapla
yağız murat köse
Windows 8 ve 8.1 video da niye yok. o da önemli bir işletim sistemi sayılır. (kalitesiz olması ve gereksiz pahalı olmasıyla önemlidir.)
Cevapla
abdullah
windows 95 aslında microsoft üretmedi bill gat de bir dahi değil . windows 95 işletim sistemi OS/2 warp microsoft satın aldı .. facebook whatsapp satın aldığı gibi .. bilginize ..
Cevapla
abdullah
jesus seni rahatsız eden nedir ?gerçeklermi ! microsofta ortakmısın cahilce cevab yazıyorsun , belki yaşın tutmuyordur anlarım ama cahil kalmana engel değil
Jesus
La bi kaybol
Windows
Windows 95, Millenium, XP, Vista, 7, 8 ve son olarak 10. Hepsini kullandım. Xp, 7 ve 10 gelmiş geçmiş en iyilerinden. Xp çığır açan, 7 çağ atlatan ve 10 son noktayı koyan işletim sistemidir gözümde.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.