Yazılım

Microsoft'tan hepsi bir yerde işletim sistemi, Threshold

Microsoft oyun konsolu, telefon ve bilgisayarı tek platformda bir araya getirecek Threshold üzerinde çalışıyor..


Windows 8 üzerinde çalışmalarını sürdüren Microsoft, kullanıcılara sunduğu ücretsiz güncellemelerinin ardından Threshold güncellemelerine yoğunlaşmaya başladı. Peki nedir Threshold?

Henüz resmi olarak açıklanmayan ancak, güvenilir kaynaklardan sızdırılan bilgilere göre Microsoft, 2015 yılının bahar aylarında yeni çalışması Threshold güncellemesi yapacak. Şimdilik bu güncelleme ile ne gibi özelliklerin geleceği bilinmiyor ancak, Windows, Windows RT, Windows Phone ve Xbox One işletim sistemleri birbirine yakın biçimde çalışacak.

1386142576_dell-inspiron-14-7000-front-windows-8.jpg

Microsoft’un Windows yazılımlarını birleştirecek Threshold güncellemesi platformlar arası uyumu ile ön planda olacak. Daha önce de Microsoft’un bazı yöneticileri farklı tür ürün gruplarında çalışabilen evrensel bir Windows işletim sistemini arzu ettiklerini dile getirmişlerdi. Bunun yanı sıra şirketin tabletlerinde kullandığı işletim sistemi Windows RT ile akıllı telefonlar için sunduğu Windows Phone’un birleşeceğine dair söylentiler olmuştu.

Bir sonraki işletim sisteminin tüm platformları bir arada toplayan 'Threshold' olması bekleniyor. Bakalım Microsoft, Threshold ile kullanıcılarına nasıl bir işletim sistemi sunacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.