Moto Tag, Android kullanıcıları için geliyor

Moto Tag, Android kullanıcılarına yönelik Apple AirTags alternatifi olarak tanıtıldı. UWB teknolojisi ve Google Find My Device desteği ile dikkat çekiyor.

Moto Tag, Android kullanıcıları için geliyor

Motorola, Android cihazlar için Apple AirTags'e rakip olacak yeni bir akıllı takip cihazı olan Moto Tag'i tanıttı. Moto Tag, Ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi ve Google’ın ağına destek sunarak etiketlenen eşyaları kolayca bulmayı sağlıyor.

Moto Tag, UWB teknolojisi sayesinde yüksek hassasiyet sağlıyor. Bu teknolojiyi destekleyen cihazlar arasında markanın kendi ürünü olan Edge 50 Ultra da bulunuyor. Ancak, Find My Device uygulamasıyla entegrasyon lansman sırasında mevcut olmayacak ve ileride bir güncelleme ile sunulacak. Apple AirTag'e benzer şekilde Moto Tag de çok işlevli bir düğmeye sahip yuvarlak bir gövdeye sahip.

Moto Tag, eşleştirilmiş bir akıllı telefonu çaldırma ve uzaktan fotoğraf çekme gibi işlevlere sahip. Motorola, Moto Tag'de gizliliğe büyük önem veriyor ve Google Find My Device ağı üzerinden uçtan uca şifreleme sağlıyor. Bu, konum verilerinin özel kalmasını garanti ediyor. Ek güvenlik önlemleri olarak, kullanıcılar tanınmayan bir takip cihazı hakkında uyarılar alabiliyor ve manuel taramalar gerçekleştirebiliyor. Moto Tag'in gövdesi, suya ve toza dayanıklılık için IP67 derecesine sahip, bu da onu dış mekan kullanımı için yeterince dayanıklı hale getiriyor.

Google Fast Pair teknolojisi sayesinde kurulum süreci oldukça kolay. Moto Tag uygulaması, pil izleme ve uyarı ses seviyeleri gibi işlevler sunuyor. Motorola, cihazın pil ömrünün bir yıl olduğunu ve CR2032 pil hücresinin de değiştirilebilir olduğunu belirtiyor. Moto Tag, 29 ABD Doları fiyatla tekli olarak, dört paket ise 99 ABD Doları fiyatla satışa sunulacak. Cihaz, Mavi ve Yeşil renk seçenekleriyle piyasaya sürülecek ve 2 Ağustos 2024'te seçili pazarlarda satışa çıkacak.

Moto Tag, Android kullanıcıları için geliyor - Resim : 1