Yazılım

Ne umdu ne buldu!

Microsoft, Windows 8'de beklediğini bulamadı mı?

Ne umdu ne buldu!

Bildiğiniz gibi Microsoft firması, Windows 8 için indirimli satış dönemi geçtiğimiz gün sona erdirdi ve ardından iki katı fiyata satmaya başladı. Durum böyle olunca caba satışlarda durgunluk olabilir diye düşünüyoruz ancak, tabloya bakıldığı zaman Windows 8'e indirimli dönemde geçişi yapanların oranının çok olmadığını görüyoruz.

Yeni gelen raporlara göre kullanıcıların sadece yüzde 2.6′sı Windows 8 kullanıyor. Daha önceki raporlarda ise Kasım ayında yüzde 1.09, Aralık ayında yüzde 1.72 olarak belirtilmişti. Aslında Windows 8 satışı düzenli bir şekilde artıyor yani düzenli bir artış sürüyor.

1359820503_fakewindows8start.png

Ekim sonunda başlayan Windows 8'in resmi satışlarının üzerinden aslında çok fazla zaman geçmedi. Kısa süre içinde Windows 8 kullanım oranı Mac OS X'i aşacak gibi görünüyor. Şuan için liderlik yüzde 44.4 ile Windows 7'de bulunuyor. Onu yüzde 39.5 ile Windows XP takip ediyor. Aynı dönemde Windows 7, 7.71 değerine çıkmıştı ve Windows 8'e göre daha hızlı ilerlemişti.

Windows 8 sonrasında satışlar PC üreticilerinin açıklamalarına göre artmadı. Tablet PC'lere göre daha çok tercih edildiği için PC satışları düşüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.