Netflix'in geniş arşivinden sadece 701 içeriğe Türkiye'den erişilebiliyor

Netflix Türkiye'de ve 129 yeni ülkede hizmet vermeye başladı ancak ülkemizde yaklaşık 14bin içerikten oluşan kürüsel arşivinden sadece 701 içeriğe erişim imkanı sunuyor.

Netflix'in geniş arşivinden sadece 701 içeriğe Türkiye'den erişilebiliyor

Netflix Genel Müdürü Reed Hastings Las Vegas'ta düzenlenen CES fuarında düzenledikleri basın toplantısında Netflix'in Türkiye'nin de içinde bulunduğu 130 yeni ülkede hizmete açılacağını açıklamıştı. Netflix açıklamadan kısa süre sonra 130 yeni ülkede kullanıma sunuldu.

İlginizi çekebilir: 

Netflix'in Türkiye'de de kullanıma sunulması oldukça sevindirici bir haber olsada servis Netflix platformundaki 14.156 küresel TV kanalı ve film arşivinden Netflix ülkemizde sadece 701 TV kanalı ve film Türkiye'de kullanıma sundu. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 5659 içerikle kıyasladığımızda Türkiye'deki içeriğin oldukça kısıtlı olduğu söylenebilir.

UnoTelly isimli bir DNS şirketi şu anda 24 ülkedeki müşterisi olan Netflix kullanıcılarının 14.156 içerikten oluşan eşsiz bir arşive erişmesini sağlıyor ve Netflix'in yaygın olduğu ülkelerde bu arşive erişim sağlamasıyla oldukça ilgi görüyor. Aşağıdaki infografikten UnoTelly'nin sunduğu içerik sayısıyla Netflix'in sunduğu yerel içerik sayısı arasındaki farkı görebilirsiniz:

1453726466_netflix-icerik-oranlari.png

Netflix'in daha fazla ülkeye açılmasıyla ve daha fazla kullanıcıya hitap etmesiyle beraber diğer ülkelerde daha kısıtlı içerik arşivi sunacağı için UnoTelly kürsel olarak faaliyet gösterecek ve Netflix'in yeni kullanıma sunulduğu 130 ülkede de küresel Netflix arşivine erişim imkanı sunacak.  UnoTelly bu geniş Netflix arşivine erişmek için ücretli DNS hizmeti veriyor ve kısa bir süre ücretsiz deneme imkanı sunuyor. Netflix'teki tüm içeriklere ulaşmak isteyen kullanıcılar için UnoTelly iyi bir seçenek olabilir. Buraya tıklayarak UnoTelly'nin resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.