Yazılım

Nokia Android'e mi geçiyor?

Risto Siilasmaa'nın yaptığı açıklamalara göre Nokia'nın 'beklenmedik' bir planı var.


Bildiğiniz Nokia'nın bir çok akıllı telefonu Symbian ve Windows Phone olarak satışa çıkıyor. Ancak son dönemlerde Android işletim sistemindeki gelişmeler, özellikle Jelly Bean'in çıkmasıyla Android telefonlar daha çok tercih edilmeye başlandı. Nokia Windows istikrarını sürdürürken Symbian neredeyse sıfır noktasına ulaştı. Nokia'nın en büyük girişimi olan ve en gelişmiş akıllı telefon ödülüne layık görülen telefonu 41 MP kameralı PureView'in bile Symbian işletim sistemini kullanması bir çok kullanıcı tarafından bir talihsizlik olarak görüldü.

PureView muhtemelen Symbian telefonların sonuncusu olacak gibi görünüyor. Nokia Lumia 900 4G LTE telefonu ile Windows Phone 8'i yayınlayarak oldukça ilgi görmüştü. Nokia temsilcilerinden Risto Siilasmaa'nın açıklamalarına göre yeni ilgi gören bir işletim sistemine ihtiyaçları var.

1341307639_tiles2.jpg

Ayrıca beklenmedik bir planlarının da olduğunu belirtti. Bu planın özellikle Windows Phone 8'in ilgi görmemesi halinde devreye gireceğini söyledi. Asıl soru şu ki bu 'beklenmedik' plan nedir? En muhtemel cevap şüphesiz ki Nokia'nın Android işletim sistemine geçmesi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.