OpenAI ChatGPT için çok beklenen özelliği erteledi!

Son dönemde CEO Sam Altman ile yollarını ayıran ve şirket içi karışıklıklarla boğuşan OpenAI, ChatGPT için beklenen bir özelliği erteledi.

OpenAI ChatGPT için çok beklenen özelliği erteledi!

OpenAI, CEO Sam Altman ile yollarını ayırmasının ardından ChatGPT'yi merkez alan çalışmalar yapmaya devam ediyor. Ancak yapılan son açıklama kullanıcıların keyfini biraz kaçırdı desek herhalde yanlış olmaz. Söz konusu duyuruda, kullanıcılara özel GPT modelleri geliştirmeleri ve bu modelleri sunmalarını sağlayacak olan GPT Store özelliğinin ertelendiği duyuruldu. Şirket, bu özelliğin lansmanını 2024 yılının ilk aylarına erteleyerek, daha sağlam ve güvenilir bir hizmet sunma amacını taşıdığını belirtti.

GPT Store özelliği, kullanıcılara kendi özel dil modellerini oluşturma ve bu modelleri diğer kullanıcılarla paylaşma imkanı tanıyacaktı. Ancak şirket, bu özelliğin daha fazla test ve geliştirme sürecine ihtiyaç duyduğunu düşündüğü için lansmanı erteleyerek kullanıcı güvenliği ve deneyimini öncelikli hale getiriyor.

OpenAI ChatGPT için çok beklenen özelliği erteledi!

OpenAI’nin2024 yılının ilk aylarını işaret etmesi, şirketin geliştirme sürecinde titiz bir yaklaşım benimsemeyi ve kullanıcılar için en iyi hizmeti sunmayı amaçladığını gösteriyor. Bu süre zarfında, ChatGPT’nin mevcut kullanıcılarına yönelik güncellemeler ve iyileştirmelerin de devam edeceği belirtiliyor. Şu anda popüler sohbet botunun oturmuş bir yapıda olması, şirket açısından ciddi bir avantaj. Zira bir süre daha çok önemli bir özellik eklemeden de işler ilerleyebilir.

Kullanıcıların bu erteleme kararına nasıl tepki vereceği ve GPT Store’un 2024’teki lansmanının şirketin stratejik hedeflerini nasıl etkileyeceği, OpenAI’nin ilerleyen süreçte nasıl bir yol izleyeceğini belirlemede önemli olacak. OpenAI, kullanıcılarını güncellemelerle düzenli olarak bilgilendirmeye devam ederken, ChatGPT’nin geleceğine dair beklentiler giderek artıyor.