Yazılım

PowerPoint 2013'e ilk bakış!

Sunum yapmak artık çok daha kolay!


Dün Office 2013 resmi olarak duyuruldu. Office dosyalarını sevin ya da sevmeyin PowerPoint iş alanındaki en büyük yardımcılardan biridir. Word ve Excel ile birlikte PowerPoint oldukça geniş bir uygulamadır.

Office 2013
ile PowerPoint yeni özellikler ve yeni bir görünüş ile geliyor. Yeni bir ikon, yeni bir görünüş ve his ve bunlara ek olarak bulut sistemi entegrasyonuyla geliyor. Sunumunuzu hazırlamak için şablonlarla başlıyorsunuz. Şablonlarda yeni bir şey yok. Yeni olan şey ise 16:9 oranındaki görünümü.

1342531774_powerpoint-2013-640x381.png

Genel olarak değişikliklerin çoğu kullanıcıların şikayetçi olduğu noktalarda dönüyor. Örneğin Microsoft kullanıcıların en çok şekil ve diyagramları kullandığını biliyor. Yeni şekil ve resim paneli eskiye oranla daha genişletilmiş. Resim ekleme işlemlerinin tekrar tekrar yapılması düşünülerek kolay ve hızlı bir işlem basamağı sunuyor.

Resimler ve metinler arasında da daha fazla renk seçenekleri geliştirilmiş ve resimlerdeki renklerden sağlanabilen kullanışlı göz damlası aracı eklenmiş. Sayfaların düzenlenmesi ve sırası arasındaki renk uyumları da göz önüne bulundurularak sunum sırasında en çok verimi sağlayacak uygulamalar düşünülmüş.

Diğer bir özellikse Excel'deki çizelge, grafik ve tablolar fonksiyon kaybetmeden PowerPoint'e de eklenmiş. Ayrıca bir çok sitenin embed kodlarıyla video da eklenebiliyor. Sunumunuz sırasında arkadaki müziğin eklenmesi artık çok daha kolay hale geliyor.

1342531832_powerpoint-2013-presenter-view.png

Ayrıca bunlara ek olarak bir de yorum bölmesi daha kullanışlı bir şekilde tasarlanmış ve dizayn edilmiş. Bu yorumlar bulut sistemiyle de entegre edildiği için kolaylıkla paylaşım ve e-mail ile de başkalarına gönderilebiliyor.

Office.com'un yanında Facebook, Flickr ve diğer servislerle de bağlantılı çalışıyor. Web'teki resimleri ayrı ayrı kaydetmeden direk sunum dosyanıza aktarabiliyorsunuz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.