Yazılım

Qualcomm'un batarya çözümü, Snapdragon BatteryGuru

Qualcomm Snapdragon BatteryGuru 2.0 uygulaması çıktı!


Snapdragon BatteryGuru uygulaması 2.0 versiyonuyla artık daha da marifetli. Uygulamanın güncellenen versiyonunda Quick Charge teknolojisiyle kullanım alışkanlıklarına göre kullanıcılara uygun şarj zamanlarını bildiren öngörücü şarj yeniliği eklendi. Örnek olarak uygulama, işten eve dönerken yapılacak online müzik dinleme veya GPS kullanımı gibi bataryayı çabuk boşaltacak zamanları öngörerek kullanımın az olduğu öğle saatlerinde cihazını şarj etmesi yönünde kullanıcıyı uyarıyor.

Snapdragon BatteryGuru uygulaması şöyle çalışıyor:

  • Akıllı telefonunuzun batarya ömrünü optimize etmek için Snapdragon işlemcili akıllı telefonunuzu nasıl kullandığınızı öğrenir
  • Kullanım alışkanlıklarını analiz eder ve batarya ömrü bir sonraki muhtemel şarja kadar dayanmayacaksa akıllı bilgilendirmeler ile kullanıcıyı uyarır
  • Düzenli şarjların atlanmamasını sağlamak için kullanıcıları tipik şarj süreleri hakkında uyarır

1383303960_qualcommsnapdragonbatteryguruyeniversiyon3.jpg

Mayıs ayında kullanıcılara sunulan Snapdragon BatteryGuru uygulaması, şimdiye kadar 650.000’den fazla kez indirildi.  Bu uygulama, gücü kontrol ederek mobil kullanıcı deneyimini zenginleştirmek için yüksek güç verimliliğine sahip bir yonga sistemine güçlü işlem fonksiyonları ekleyen Qualcomm Snapdragon’un batarya performansına yaklaşımının bir uzantısıdır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.