Yazılım

Samsung, Galaxy S5 ve Gear 2 'Yazılım Geliştirme Kitlerini' tanıttı

Samsung, yeni Galaxy S5 ve Gear 2 için geliştirilen "Yazılım Geliştirme Kitlerini" tanıttı.


Samsung’un 2011'den bu yana uygulama geliştiricileri için düzenlediği ve bu sene 24 Şubat'ta Barselona’da gerçekleştirilen Samsung İçerik Geliştiriciler Günü Konferansı, dünyanın dört bir yanından gelen, 500'ün üzerinde uygulama geliştiricisine ev sahipliği yaptı. Mobil Dünya Kongresi'nde bulunan “Uygulama Gezegeni” sergi alanında yapılan konferansta Samsung Galaxy S5 ve Gear 2 için özel olarak geliştirilen “Yazılım Geliştirme Kitleri” (Software Development Kit- SDK) tanıtıldı.

 1394093979_samsung-galaxy-s5-gear.jpg

Samsung Electronics Medya Çözüm Merkezi Başkanı Dr. Won-Pyo Hong, "İlk defa Samsung Gear 2 için Tizen tabanlı bir SDK’yı halka açık olarak tanıtıyoruz. Buna ek olarak Samsung Gear Fit için geliştirdiğimiz SDK, giyilebilir teknoloji uygulamalarının gelişme potansiyelini de gözler önüne seriyor. Samsung mobil cihazlarımız için daha kapsamlı SDK'lar sağlamaya devam edecek ve müşterilerimize eşsiz içerik ve hizmetler sağlamak üzere içerik geliştirme ortakları ile işbirliğimizi sürdüreceğiz" diye konuştu.

Samsung İçerik Geliştiriciler Günü kapsamında, parmak tarama teknolojisi ile geliştirilen Samsung Mobil YGK 1.5, Galaxy S5'e eklenen güçlendirilmiş hareket algılama işlevi ile TV ve mobil cihazlar üzerinde aynı anda çalışabilen uygulamalar geliştirmek için kullanılan çoklu ekran teknolojisi de tanıtıldı. Ayrıca, S Health için geliştirilen YGK’nin de tanıtıldığı etkinlikte, VisionMobile CEO'su Andreas Constantinou'nun konuk konuşmacı olduğu ve 2014 yılı için mobil uygulama gelişim trendlerine yer verilen bir sunum da yer aldı.  

Yeni sunulan SDK'lar ile ilgili daha fazla bilgiye developer.samsung.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Yeni Sunulan SDK

Ad

Tanım

S Health SDK

S Health SDK geliştiricilerin S Health uygulaması tarafından oluşturulan sağlık verilerini kullanmalarını sağlar.

Gear

Gear SDK, Samsung Gear için çeşitli uygulamalar oluşturmak üzere çeşitli cihazları ve API'ları destekler.

Gear Fit

Rehber Arayüz Profili, giyilebilir cihaz için bir emülatör ile birlikte Gear fit kontrolü için çeşitli API'lar sağlar.

Yükseltilen SDK

Ad

Tanım

Samsung Mobil

SDK 1.5

Samsung Mobil SDK 1.5 Samsung Galaxy S5 hedeflenerek güncellenmiştir.

Hareket ve Mimik işlevi güçlendirildi. Dahası, dokunuş algılama uygulaması için geliştirme aracı Pass ile belgeler arası görüntü dönüştürme aracı Office eklendi.

Çoklu ekran SDK

Samsung Çoklu ekran SDK, geliştiricilerin Samsung'un akıllı telefonlar ve akıllı TV'ler konusundaki piyasa liderliğinden faydalanmalarını sağlayan yepyeni bir SDK'dır. Bulut yayın sistemine dayanan çoklu ekran SDK cihazlar arası içerik paylaşımı sağlayan tek dokunuşla keşfetme ile cihazları eşleştirme için API'lar içerir.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.