Yazılım

Samsung’a göre Vista, Windows 8’den daha iyi

Samsung'a göre Windows 8, PC pazarında gerilemeye neden olacak.

Samsung’a göre Vista, Windows 8’den daha iyi

Mobil dünyasının lider üreticilerinden Samsung, geçtiğimiz yıl tanıtılan Windows 8 hakkında bir dizi değerlendirmelerde bulundu. Benzer açıklamalar daha önce farklı üreticiler tarafından da yapılırken; kimi üreticiler Windows 8’in bekleneni ortaya koyamadığını, kimileri ise işletim sistemi için sabırlı olunması gerektiğini ve böylece kullanıcıların kısa süre içerisinde benimseyeceğini ön görmüştü.
1362912460_windows-8-screen.jpg

Korea Times’a konuşan şirket yetkililerinden Kim Yoo-chul “Global pazarda PC endüstrisi Windows 8’e rağmen daralıyor. Açıkçası Vista’nın Windows 8’den daha iyi olduğunu düşünüyorum” değerlendirmelerinde bulundu. IDC tarafından son dönemlerde açıklanan verileri dikkate aldığımızda mobil dünyasında yaşan büyümenin aksine PC pazarında az da olsa bir düşüş yaşanıyor. Kim Yoo-chul ise bu düşüşün süreç içerisinde de devam edeceğini bildiriyor.

Güney Koreli üreticinin büyük umutlar bağladığı ve üst seviye teknik özeliklerin yanı sıra şık bir tasarımla donattığı Windows RT tabanlı Samsung Ativ Tableti birçok ülkeden çekmeye karar verdi. Tabi bu durumda tabletin sahip olduğu işletim sisteminin payı etkin rol oynuyor.

Yorumlar
s@mi
vista windows 8 den iyi demek için cahil olmak yetmez.hap filan içmiş olmak lazım.ipad le yarisamayinca at işletim sistemine suçu.sanki atığ çıkmadan önce windows 8 in ne olduğu belirsizde ativ çıktıktan sonra belli olmuş gibi.canlı canlı yılan yiyen bu insanlardan başka ne beklenir ki
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.