Yazılım

Samsung'un sanal asistanına koyduğu kız ve erkek isimleri

Samsung'un Galaxy S8 ve Galaxy S8'de kullanacağı sanal asistanı kadın ve erkek olmak üzere iki versiyonda gelecek. Peki isimleri ne olacak?

Samsung'un sanal asistanına koyduğu kız ve erkek isimleri

Samsung’un S Voice adında bir kişisel asistanı var ancak, bu asistan Apple Siri, Microsoft Cortana ve Google Assistant kadar gelişmiş değil. Yeni asistan Bixby’nin piyasadakilere göre daha iyi olması bekleniyor.

Samsung’un geliştirdiği yeni sanal asistanı Bixby, önümüzdeki yılın başlarında tanıtılacak olan Samsung Galaxy S8 modellerinde kullanılacak. Bixby’nin Apple'ın kişisel asistanı Siri’ye rakip olması bekleniyor.

1480149708_bixby.jpg

Bixby adı, ilk bakışta Samsung’un sanal asistanı için oldukça garip ve uydurma bir isim geliyor. Şimdiye kadar gelen bilgiler yeni sanal asistanın Bixby olacağı yönündeydi ama adlandırma hakkında yeni bilgiler geldi.

Yeni gelen bilgilere göre Samsung’un sanal asistanının kadın ve erkek olarak iki ayrı sürümü olacak ve bu iki ayrı sürüme farklı isimler verilecek. Samsung'un marka tescillerini gerçekleştirdiği bu isimlerden birinin adı Bixby, diğeri ise Kestra olacak.

Samsung'un yeni sanal asistanı için marka tescilini aldığı isimleri aşağıda ve sonraki sayfalarda inceleyebilirsiniz.

1480149655_bixby-and-kestra-trademarks.jpg
1480149455_bixby-and-kestra-trademarks-1.jpg
1480149670_bixby-and-kestra-trademarks-3.jpg
1480149680_bixby-and-kestra-trademarks-2.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.