Yazılım

Siri ve Mac buluşması gerçekleşiyor

Siri ve Mac bilgisayarlar nihayet bir araya geliyor. Gelen haberler Apple'ın yaz aylarında sesli asistan hizmetini Mac bilgisayarlara dahil edeceği yönünde.

Siri ve Mac buluşması gerçekleşiyor

Apple’ın 2012 yılında ilk olarak iPhone 4s modelinde kullandığı sesli asistan hizmeti Siri ile Mac platformunun buluşacağı yönündeki iddialar nihayet gerçeğe dönüşüyor. Apple haberlerinde güvenilir bir kaynak olan 9to5Mac sitesi konuya ilişkin sağlam bilgiler yayınladı.

1456382336_siri-mac.jpg

Sitenin iddiasına göre Siri ve Mac bilgisayarların buluşması bu yıl gerçekleşecek. Siri büyük olasılıkla 8-12 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek Apple Geliştiriciler Konferansı’nda  yapılacak duyuru ile resmen Mac platformunda yer alacak.  Siri, Mac OS X 10.12 güncellemesiyle birlikte bilgisayarlarda yer alacak. Yeni yazılımın dağıtım işleminin sonbaharda gerçekleşmesi bekleniyor.

Siri butonu Mac bilgisayarlarda sağ köşede menü çubuğunun içerisine yerleştirilecek. Simge tıklandıktan sonra Siri etrafa renkli ses dalgaları yayarak aktif duruma geçiyor. Sesli asistan hizmeti ayrıca “Hey Siri” komutuyla devreye girebilecek.
          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.