Yazılım

Siri'ye rakip geliyor: Nina!

Nuance Nina'yı Android ve iOS kullanıcıları için duyuracak!


Nuance 3. sınıf uygulaması olan sesli asistanı Nina'yı tanıttı. Nina sadece kişisel asistan olarak değil, banka işlemlerinde, sigorta şirketlerinde ve diğer büyük kuruluşlarda da kullanılabilecek bir sisteme sahip.


Siri'nin bayan sesli asistanından sonra kalıplaşmış bir yapı halini alan yeni sistemin adının 'Nina' olmasına artık şaşırmıyoruz. Aşağıdaki videoda da görebileceğiniz gibi Nuance kullanıcılarına bir çok güvenlik seçeneği sunuyor. Nina temel olarak üç şey sunar; giriş için biyometrik ses ile kilit açma, klasik ses tanıma sistemi ve doğal dilleri anlayarak metine çevirerek bir çok uygulamada kullanma.

1344333116_nuance-ninalargevergemediumlandscape.png

Banka uygulamasında Nina'ya "Kredi kartımı kontrol ederek önümüzdeki Cuma günü 100$'lık faturayı öde" talimatı veriliyor. Nina kadar kapsamlı olmayabilir. Ancak banka işlemleri üzerinde yoğunlaşmış uygulama iOS ve Android kullanıcıları için sesli asistanlarının eksiklerini tamamlıyor. Nina ayrıca bu uygulamaya yüz tanıma sistemini de ekleyerek bu alandaki girişimini tamamlayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.