Yazılım

Siz hangi Windows 8 sürümünü tercih edeceksiniz?

Size uygun en iyi Windows 8 sürümü sizce hangisi?

Siz hangi Windows 8 sürümünü tercih edeceksiniz?

Dün sizler için yaptığımız haberde Microsoft'un  Windows 8 ile ilgili duyurusunu dile getirmiştik. Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 8'le ilgili yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Son olarak Windows 8 için hazırlanan; Windows 8, Windows 8 Pro ve Windows RT adlı sürümleri Microsoft geçtiğimiz günlerde blogunda yayınladığı bir yazı ile  resmen duyurdu!

Windows RT tabletler için geliştirilen sürüme verilen ad. ARM işlemcilerle uyumlu olan RT piyasaya çıkacak ARM tabanlı cihazlarda ön yüklü olarak gelecek. Yanında Microsoft Office de olacak. Windows 8 ve Windows 8 Pro ise x86 tabanlı bilgisayarlarda kullanılacak. Bu da piyasadaki bilgisayarların büyük çoğunluğunu kapsıyor. Pro’da şifreleme ve sanallaştırma gibi ekstra özellikler bulunacak.

Peki gelecek bu sürümler içerisinde size en uygunu hangisi?

1334840457_20120312134525.jpg
Microsoft günden güne gelişen iş çözümleriyle yeni Windows 8'de Windows 7'de olan birden fazla işletim sisteminin kullanıcılarının kafasını karıştırdığını anlamış olmalı ki buna çok kolay bir çözüm sunuyor.

Windows 8'de bu seçim resmen ikiye düşürülmüş durumda. Yani tüketici sürümü ve iş sürümü olmak üzere işletim sistemi 2 ye ayrılıyor. 3. seçeneğe gelecek olursak, yani Windows RT satın alınabilen bir işletim sistemi değil ve ARM tabanlı tablet ve PC'lerle ön yüklü gelecek olan bir Windows 8 versiyonu.


1334668905_20120417094346.jpg

Windows 8'in Pro sürümü şuan en çok tercih edilen ve üst düzey performansın elde edildiği, bir çok özelliğin açık olduğu Professional ve Ultimate sürümleriyle eş değer olarak karşımıza çıkıyor... Windows 8 temel ile Windows 8 Pro arasındaki farklara bakacak olursak, getirdiği yenilikler ağ domain'ine katılabiliyor  olması, Grup İlkesi ayarlarının kullanılabilirliği, BitLocker, Şifreli Dosya Sistemi (EFS) gibi güvenlik çözümleriyle bu işletim sistemi sizler için geliyor.

Yorumlar
Misafir
birader pro n vl ile pro vl var hangisini kullanmak daha iyi
Cevapla
ben hangisi kulanmaliyim pro vl ne
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.